مجری

متولدین ۲ دی سینما ، تئاتر و موسیقی؛ محمود شهریاری

به گزارش ردکارپت فیلم: محمود شهریاری (زادهٔ ۲ دی۱۳۳۷ در بیجار، استان کردستان) مجری تلویزیونی است. او سابقهٔ مجری‌گری در چند برنامهٔ تلویزیونی از جمله در شبکه تهران صدا و سیما را به‌همراه کاظم احمدزاده دارد. وی همچنین برنامهٔ زنده‌رود شبکه اصفهان را نیز اجرا کرده‌است. از دیگر کارهای او به بازیگری در سریال مرد دوهزارچهره به‌عنوان افتخاری و کار در رادیو می‌توان اشاره کرد. او در برنامهٔ تلویزیونی «فتیله جمعه تعطیله» شبکه دو به‌عنوان مجری مشغول فعالیت بوده‌است. وی هم‌اکنون ممنوع التصویر است.

او در بیانیه‌ای اعلام کرد که برنامه ماه عسل از احساسات مخاطبان سوءاستفاده می‌کند همچنین اضافه کرد تلویزیون در حال فاصله گرفتن از مردم است. او گفت فضای مجازی برای هر کسی حکم یک تلویزیون را پیدا کرده‌است.

حواشی

محمود شهریاری شاید به نوعی رکورددار ممنوع‌التصویری در رادیو و تلویزیون ایران است. همچنین وی اولین قربانی انتشار تصاویر فیلم‌های خصوصی است. فیلم حضور وی در عروسی برادرش در اوایل دهه ۱۳۷۰ در ایران پخش شد که در بین مردم دست به دست می‌چرخید و حتی خرید و فروش هم می‌شد که این موضوع سبب مدت‌ها ممنوع‌التصویری وی گردید.

بازداشت

نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران او را به دلیل انتشار اخبار ویروس کرونا در ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ دستگیر کردند. وی با انتشار ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی از عملکرد حکومت ایران به ویژه در مقابله با شیوع کرونا انتقاد کرده است. این مجری سابق بار‌ها در زمان‌بندی‌های مختلف از مردم درخواست کرده که به دلیل برقراری حکومت نظامی و بسته‌شدن حتی نانوایی‌ها، برای خرید اجناس ضروری به خیابان‌ها بیایند؛ اتفاقی که هیچ‌گاه روی نداد.

محمود شهریاری مجری سابق تلویزیون که به علت انتشار اخبار تایید نشده درباره کرونا بازداشت شده بود، پس از آزادی از زندان کرونا گرفت و مورخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.

رادیو

مهم‌ترین فعالیت شهریاری در رادیو و در برنامه سلام صبح بخیر بوده که در اثنای پخش این برنامه (بین سال‌های ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۸)، وی به عنوان گزارشگر این برنامه حضور داشت و نقش بسزایی در موفقیت آن سال‌های برنامه سلام صبح بخیر داشت. به گفته محمود شهریاری، وی بیشترین میزان گزارش مستقیم از جبهه‌های جنگ ایران و عراق را در آرشیو رادیو ایران دارد که برای برنامه سلام صبح بخیر تهیه نموده‌است.

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند