کرونا

فیلم‌هایی که نباید در دوران قرنطینه ببینید

به گزارش ردکارپت فیلم: با شیوع کرونا تقریبا تمام فعالیت‌های مردم متوقف شد و قرنطینه باعث شد مردم زمان آزاد زیادی را داشته باشند. به طوری که حتی با گذشت چند ماه هنوز مخاطبان هنوز هم به خانه ماندن و لذت بردن از فیلم‌ها در در شرایط امن‌تر تمایل دارند.

به همین خاطر هنوز هم کسانی به دنبال پیدا کردن فیلم‌های مناسبی هستند تا در این دوران نگاه کنند، ولی باید در انتخاب‌ها کمی دقت کرد. اگر به دنبال فیلمی هستید که احساس زندانی شدن شما در خانه را از بین ببرد نباید هیچ یک از فیلم‌های زیر را ببینید. اما اگر اتفاقات چالش برانگیز و گاهی هم وحشتناک، باعث حس بهتری در شما خواهد شد، فیلم‌های زیر گزینه مناسبی هستند.

درخشش «The Shining»

فیلم‌هایی که نباید در دوران قرنطینه ببینید
اثری از استنلی کوبریک که در ژآنر ترسناک روانشناسانه ساخته شده است. علاوه بر این فیلم یک دنباله دیگر از آن با نام «دکتر اسلیپ» ساخته و سال ۲۰۱۹ منتشر شد. این فیلم که جک نیکلسون در آن نقش آفرینی می‌کند داستان مردی است که به همراه پسر و همسرش در هتلی به عنوان خدمتکار ساکن می‌شوند. در فصل زمستان و خالی شدن هتل، به مرور فضای وهم آلود و تنهایی مشکلات روانی را برای شخصیت اصلی داستان ایجاد می‌کند.

مدفون «Buried»

فیلم‌هایی که نباید در دوران قرنطینه ببینید
اگر حس می‌کنید در خانه گیر افتاده اید، همانطور که از نامش پیداست نباید آن را ببینید. این فیلم مهیج به کارگردانی رودریگو کورتس در سال ۲۰۱۰ و با بازی رایان رینولدز ساخته شده است. این فیلم داستان یک راننده غیر نظامی در کشور عراق است که توسط تروریست‌ها بیهوش می‌شود. زمانی که دوباره به هوش می‌آید خودش را در تابوتی دفن شده د زیر زمین می‌بیند و تنها یک فندک و موبایل برای او گذاشته شده است تا بتواند راهی برای نجات از این مهلکه پیدا کند.

جوکر «Joker»

فیلم‌هایی که نباید در دوران قرنطینه ببینید
جنجالی‌ترین فیلم سال ۲۰۱۹ و شاید دهه اخیر که با کارگردانی تاد فیلیپس و بازی واکین فینیکس همراه بود. این فیلم هم در ژانر روانشناختی است. داستان از این قرار است که مردی در شهری به نام گاتهام یک کمدین یا بهتر بگوییم یک دلقک شکست خورده است. او بعد از این شکست‌ها و رفتار‌هایی که با وی می‌شود و همچنین جزئیاتی که از گذشته خود کشف می‌کند به مرور وارد دنیای جرم و جنایت می‌شود.

ارّه «Saw»

فیلم‌هایی که نباید در دوران قرنطینه ببینید
تنها فیلم این لیست که کاملا در ژانر وحشت است و به همین خاطر باید در دیدن آن محتاط بود. اولین قسکت مجموعه فیلم‌های سینمایی «ارٌه» در سال ۲۰۰۴ به کارگردانی جیمز وان ساخته شده بود. قسمت اول این فیلم که از فیلم‌های سودآور تاریخ سینماست از آنجایی شروع می‌شود که دو مرد خودشان را زنجیر شده در اتاقی متروک میبینند. این دو برای رهایی از این محل باید وارد بازی مرگباری شوند و در صورت برنده شدن رهایی پیدا می‌کنند.

سقوط «The Descent»

فیلم‌هایی که نباید در دوران قرنطینه ببینید

این فیلم سینمایی هم یک دنباله دارد که در سال ۲۰۰۹ ساخته شده است. نیل مارشال کارگردان قسمت نخست و جان هاریس کارگردان قسمت دوم است. داستان فیلم از این قرار است که ۶ زن برای تماشای اعماق یک غار وارد آن می‌شود، ولی خیلی زود پایشان به دالان‌هایی باز می‌شود که تاکنون هیچ آدمی به آنجا نرفته است. در این فضا روابط قدیمی و دوستانه آن‌ها به یکدیگر به مرور به دشمنی و بی اعتمادی تبدیل می‌شود.

اتاق امن «Panic Room»

فیلم‌هایی که نباید در دوران قرنطینه ببینید

شاید شبیه‌ترین مورد به یک قرنطینه خانگی همین مورد باشد. فیلمی که توسط فینچر ساخته شده و بازیگرانی همچون جرد لتو، کریستن استوات و جودی فاستر در آن نقش آفرینی می‌کنند. داستان فیلم از این قرار است که یک زن به نام مگ آلتمن به همراه فرزندش یک خانه جدید در شهر نیویورک می‌خرند و این خانه یک اتاق امن دارد. بعد از ورود سه سارق به این خانه، مگ به همراه فرزندش به این اتاق امن پناه می‌برند.

فانوس دریایی «Lighthouse»

فیلم‌هایی که نباید در دوران قرنطینه ببینید
یک درام وحشتناک و روانشناختی دیگر این لیست «فانوس دریایی» است که سال گذشته منتشر شد. این فیلم به طور کامل سیاه و سفید است. رابرت اگرز فیلم را کارگردانی کرده و ویلم دقو به همراه رابرت پتینسون بازیگران آن هستند. این فیلم به نوعی از «درخشش» که در ابتدای لیست معرفی کردیم الهام گرفته است. این اثر داستان دو نگهبان فانوس دریایی در یک جزیره دور افتاده را روایت می‌کند که با گذر زمان و وقوع یک طوفان اتفاقات شومی برای آن‌ها می‌افتد.

مِه «Mist»

فیلم‌هایی که نباید در دوران قرنطینه ببینید
تا اینجای کار جای فیلم‌های علمی تخیلی خالی بود که فیلم «مِه» جای آن‌ها را پر می‌کند. فرانک دارابونت کارگردانی این فیلم است که از روز رمان استیون کینگ، نویسنده معروف ژانر وحشت اقتباس شده است. بعد از طوفانی عظیم یک پدر به همراه پسرش برای خرید به فروشگاه شهر کوچک خود می روند، اما گس از مدتی صدای زنگ خطر به صدا در آمده و مِه سرتاسر شهر را در خود می‌گیرد. تمامی افراد این فروشگاه زندانی می‌شوند و این در حالی است که موجوداتی ترسناک و عظیم الجثه منتظر شکار آن‌ها هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند