برپایی سومین هفته فیلم ایران در ژاپن

به گزارش ردکارپت فیلم:  به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سومین هفته فیلم ایران در ژاپن با نمایش ۷ فیلم از سینمای ایران با زیرنویس ژاپنی برپا می‌شود.

این هفته فیلم از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، شهرداری میناتوی توکیو، یونی فیلم ژاپن، فدراسیون تولیدکنندگان سینمای ژاپن، اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روزهای دوشنبه ۲۰ برابر با ۱۰ آگوست تا چهارشنبه ۲۲ مرداد برابر با ۱۲ آگوست در شهر توکیو برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره ۷ فیلم سینمایی ایرانی با زیرنویس ژاپنی روی پرده می‌رود.

فیلم‌های «مادری»، «آذر»، «طعم شیرین خیال»، «حوض نقاشی» و «خیلی دور خیلی نزدیک» در این برنامه بر اساس جدول اکران به نمایش در خواهد آمد.

همچنین با توجه به اجرای برنامه در آستانه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس نیز ۲ فیلم «ویلایی‌ها» و «مستند ۱۸ درصد» درباره جانباز شیمیایی ایرانی در این دوره به نمایش در می‌آید.

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن در طول ۲ سال گذشته ۱۰ فیلم بلند ایرانی را ترجمه و زیرنویس کرده است که علاوه بر نمایش در سه دوره از هفته فیلم ایران در ژاپن، در اختیار موسسات فرهنگی، ایرانیان و دانشجویان مقیم، علاقه مندان ژاپنی و همچنین منبع تقویت آموزش زبان فارسی برای فارسی آموزان ژاپنی قرار دارد.

مراسم افتتاحیه این برنامه نیز روز ۲۰ مرداد برابر با ۱۰ آگوست از ساعت ۱۵ در سالن برگزاری برنامه به اجرا در خواهد آمد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند