ابراهیم داروغه‌زاده : پروانه ساخت دیگر فایده‌ای ندارد!

01:19۰

به گزارش ردکارپت فیلم: ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر و معاون سابق ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی خواستار حذف پروانه «ساخت» از فرآیند ساخت و نمایش فیلم‌های سینمایی شد.

ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر و معاون سابق ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی همزمان با «روز ملی سینما» ابراز امیدواری کرد «پروانه ساخت» از چرخه تولید و اکران فیلم‌های سینمای ایران حذف شود.

داروغه‌زاده در متن خود با هشتگ «روز ملی سینما» آورده است: «امیدوارم دولت و مجلس با همکاری یکدیگر و با اعتماد به سینماگران عزیز و متعهد کشور، شوراهای پروانه ساخت فیلم که دیگر هیچ فایده و ضرورتی ندارند را از چرخه تولید و نمایش فیلم حذف کنند.»

در حال حاضر دو شورای پروانه ساخت برای آثار سینمایی و غیرسینمایی در زیرمجموعه معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی فعال است و نظارت بر محتوای فیلمنامه‌های درخواستی پیش از آغاز تولید را برعهده دارند.

پیشنهاد حذف «پروانه ساخت» و واگذاری مسئولیت رعایت ضوابط و قوانین به عوامل سازنده چند سالی است که از سوی برخی سینماگران مطرح شده اما موضع‌گیری ابراهیم داروغه‌زاده اولین موضع‌گیری صریح یک مدیر سینمایی در این زمینه محسوب می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند