blank

اسامی ۱۰۰ چهره تأثیرگذار سال منتشر شد

به گزارش ردکارپت فیلم: مجله تایم فهرستی از ۱۰۰ چهره تأثیرگذار جهان در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد. اسامی ۱۰۰ نفر از تأثیرگذارترین چهره‌های جهان مجله تایم ساعاتی پیش در پنج بخش مختلف منتشر شد که در این بین ۱۷ نفر در بخش هنرمندان این فهرست قرار گرفتند.

«مایکل بی جردن»، «جنیفر هادسون»، «تایلر پری»، «سلینا گومز» و «بونگ جون هو» کارگردان برنده اسکار فیلم «انگل» از جمله افرادی هستند که در بخش هنرمندان فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال ۲۰۲۰ مجله تایم قرار دارند.

فهرست امسال این مجله در کنار چهره‌های مشهور سیاسی، هنری و اقتصادی، نام‌های کمترشناخته‌شده‌ای که به گفته این مجله برای نجات جان مردم تلاش کرده‌اند، آغازگر جنبشی بوده‌اند و یا در اصلاح جهان تاثیرگذار بوده‌اند را نیز شامل شده است.

برای مثال اسامی شماری از پزشکان، پرستاران و دانشمندان هم در این فهرست به چشم می‌خورد. «کامیلا روث» متخصص آلمانی بیماری‌های عفونی که موفق به کشف امکان انتقال ویروس کرونا توسط افراد بدون نشانه‌های ابتلا به این ویروس شده بود، از جمله چهره‌های کادر پزشکی این فهرست است.

فهرست امسال همچنین اسامی برخی از فعالان مبارز در جنبش‌های خواستار برابری، از جمله «آلیشیا گارزا»، «پاتریس کولورز» و «اوپال تومتی» بنیان‌گذاران جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» را در برگرفته است.

۵۴ نفر از افراد فهرست امسال را زنان تشکیل داده‌اند که این رقم بیشترین آمار مربوط به زنان برگزیده در تاریخ اعلام این فهرست محسوب می‌شود.

«کامالا هریس»، نامزد دموکرات‌ها برای معاونت ریاست جمهوری آمریکا، «جو بایدن» نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده و «دونالد ترامپ» از جمله چهره‌های سیاسی فهرست امسال هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند