منم دوستت دارم

امیر حسین صدیق از تجربه بازی در سریال «منم دوستت دارم» می گوید

به گزارش ردکارپت فیلم: امیر حسین صدیق از تجربه بازی در سریال «منم دوستت دارم» گفت.

این شب‌ها مجموعه «منم دوستت دارم» از شبکه سلامت پخش می‌شود. مجید پرکار کارگردان سریال «منم دوستت دارم» و امیرحسین صدیق ، نگار عابدی، مسعود فروتن، عرفان برزین و ترنم کاظمی بازیگران این مجموعه نمایشی هستند. درباره این سریال و جدیدترین فعالیت‌های صدیق با وی گفت‌وگو کردیم. در ادامه می‌توانید گفت‌وگوی ما با امیر حسین صدیق را مشاهده کنید.

آقای صدیق ؛ چطور شد بازی در مجموعه نمایشی «منم دوستت دارم» را قبول کردید؟

ابتدا فیلمنامه را خواندم و محتوای آن‌را دوست داشتم. همه می‌دانیم در دوران کرونا متاسفانه خشونت‌های خانگی در کل دنیا بیشتر شده است. بسیاری از مردم همچنان در قرنطینه هستند و کمتر از منزل خارج می‌شوند. برایم مهم بود که بتوانیم با این مجموعه به این عزیزان راهکار‌هایی ارائه کنیم که تعامل بهتری با هم داشته باشند و ساعت‌های طولانی در خانه ماندن را کنار هم به راحتی سپری کنند. کوتاه بودن مجموعه نیز برایم جالب بود. با مجید پرکار نیز در مورد محتوا و قصه صحبت کردیم و به من گفتند که این مجموعه برشی کوتاه از زندگی است که البته بعدا تغییراتی کرد.

گپ و گفتی که با مجید پرکار پیش از امضای قرارداد داشتیم خیلی برایم تاثیرگذار بود که بازی در این مجموعه را بپذیرم. پرکار شخصیت جذابی دارد و به راحتی می‌توان با وی همکاری و تعامل کرد. همچنین حضور رسام به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان حرفه‌ای صداوسیما در این کار از نکاتی بود که باعث شد بازی در این مجموعه را بپذیرم.

لزوم توجه به سلامت روحی بسیار حائز اهمیت است. عملکرد تلویزیون را در این زمینه به عنوان یک مخاطب و هنرمند چطور ارزیابی می‌کنید؟

تلویزیون بازتابی از خود جامعه است. برنامه‌هایی مانند اخبار، میزگرد‌ها، نحوه تعامل و برخورد مجری‌ها با میهمانان و … همه بازتابی هستند از خشم و عصبانیتی که در جامعه وجود دارد و برنامه‌هایی مانند مجموعه «منم دوستت دارم» که با لحنی آرام و با نشاط و آرامش‌بخش درباره مسایل مختلف صحبت کنند در بین برنامه‌ها ندرتا دیده می‌شوند. مشکل دیگر گزینشی برخورد کردن تلویزیون با برنامه‌ها، مجری‌ها، گزارشگران، برنامه‌های نمایشی و… است که این برنامه‌ها را از فضایی که بتوانند از نظر روحی و سلامت روان به افراد جامعه کمک کند دورمی‌کند. من وقتی شبکه‌های مختلف تلویزیون را می‌بینم گاهی به دنبال برنامه‌ای سرگرم کننده می‌گردم که بتوانم ساعت خوش و با آرامشی را داشته باشم، اما حتی در تاک‌شو‌ها که باید با نشاط باشند و مفرح باشند هم گاهی به جا‌های باریک کشیده می‌شوند (می‌خندد).

همکاری با مجید پرکار کارگردان جوان مجموعه «منم دوستت دارم» چطور بود؟

این اولین همکاری من و مجید پرکار بود. وی جوانی خوش ذوق و پرتلاش است. فامیلی وی هم کاملا برایش مناسب است (می‌خنده). شتاب‌زدگی می‌تواند به کلیت کار لطمه بزند و حرص و جوش این قضیه هم بیشتر برای کارگردان است که در جریان نوشتن فیلمنامه و تولید قرار دارد. مجید پرکار جوانی خوش‌آتیه است؛ مشروط بر اینکه کارهایش را دچار شتاب‌زدگی نکند. امیدوارم شاهد موفقیت‌های وی در آینده باشم. از همکاری با این جوان واقعا لذت بردم و امیدوارم در آینده نیز این فرصت برایم پیش بیاید که با هم همکاری داشته باشیم. ضمن اینکه من از کار کردن با جوانان همشیه استقبال می‌کنم و دوست دارم برای‌شان شرایطی فراهم شود که با حضور بازیگران شناخته شده کارهایشان بیشتر دیده شود.

متاسفانه دوران کرونا کار کردن را برای همه مشاغل دچار چالش‌ها و مخاطرات فراوانی کرده است. از چالش‌ها و خطراتی که در حین کار با آن موجه شده‌اید بگویید.

دوران کرونا برای همه ما دارای سختی و چالش بوده است. من نیز امسال سعی کردم کمتر کار کنم و مجموعه «منم دوستت دارم» دومین کارم در سال ۹۹ است. در هر دو کار همه سعی کردند دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، اما بی‌تعارف همه عوامل از جمله بازیگران در معرض خطر هستند. بعد از پایان این کار که با فشردگی و طی بیست و چند روز ضبط شد، چند روزی حال مساعد نداشتم. نمی‌دانم به علت خستگی و کمبود خواب بود یا دچار کرونای خفیف شدم، اما حدودا ده روز حالم خوب نبود.

به هرحال بازیگری هم مانند همه کار‌های دیگر در دوران کرونا مخاطرات خود را دارد. مثلا نمی‌توانیم بگوییم که نمی‌خواهیم گریم شویم و در حین گریم هم دست گریمور نزدیک دهان و بینی و صورت‌مان است و کاری‌ هم نمی‌شود کرد. همچنین بازیگران موقع فیلمبرداری به هم نزدیک هستند و رعایت فاصله اجتماعی امکان‌پذیر نیست. موقع کار همه عوامل می‌توانند از ماسک استفاده کنند، اما ما بازیگران ناگزیر هستیم که ماسک‌هایمان را برداریم. حتی بین فیلمبرداری سکانس‌ها هم نمی‌توانیم از ماسک استفاده کنیم، چراکه خط ماسک روی صورت باعت خراب شدن گریممان می‌شود.

در بین عوامل بازیگران بیشتر از همه در معرض خطر هستند. به خصوص اینکه در مجموعه «من دوستت دارم» همه فیلمبرداری در لوکیشنی بسته و ثابت می‌گذشت. البته مسئولان کار همه تلاش‌شان را کرده بودند که گروه با تعداد کمتری فعالیت کند، اما گاهی اوقات پیش می‌آمد که در محیطی ۸۰ متری بیش از ۲۵ نفر حضور دارند که بخشی از آن ناگزیر بود و بخشی هم دست عوامل نبود.

خودتان اهل مطالعه کتب یا مقاله‌های روانشناسی و یا تماشای فیلم‌هایی با این محوریت هستید؟ کتاب، سریال یا فیلم خاصی را در این زمینه توصیه می‌کنید؟ ساخت مجموعه‌های نمایشی درباره سلامت روان چقدر می‌تواند در سلامت روحی افراد جامعه اثرگذار باشد؟

در برنامه «کتاب باز» ما همیشه تاکید داشتیم که اول مردم باید به کتابخوانی روی بیاورند که بعد از آن بتوانند میزان علایق‌شان را نسبت به کتب مختلف در سبک‌های متفاوت محک بزنند. مطمئنا خواندن کتاب‌های روانشناسی یا ساخت برنامه و سریال و فیلم‌های خوب با این مضمون می‌توانند به سلامت روان در جامعه کمک کنند. برنامه‌هایی که به سلامت روان اهمیت بدهد در تلویزیون کمتر دیده می‌شوند. مثلا «خندوانه» برنامه‌ای بود که خنده روی لب مخاطب می‌آورد که فعلا تولید نمی‌شود. البته همین برنامه در فصل‌های اخر به اندازه فصل‌های نخست موفق نبود و فکر می‌کنم دلیلش بخاطر ممیزی‌های مختلف بود؛ یا مثلا کار‌های خانم برومند همیشه برای مخاطب مفرح و جذاب بوده‌اند؛ چراکه موضوعات مختلف در مجموعه‌های وی در قالبی طنزآمیز، مفرح و دلنشین برای مخاطب به نمایش در آمده است.

به عنوان یک فرد متاهل چقدر از دغدغه‌ها و مشکلات زوج جوان مجموعه «منم دوستت دارم» را واقعی و نزدیک به خانواده‌ها در جامعه امروز می‌بینید.

من هنوز تازه داماد محسوب می‌شوم (می‌خندد) تازه دوسال از ازدواج‌مان می‌گذرد و خداراشکر مشکل خاصی نداشته‌ایم. این موضوع شاید به این خاطر است که مدت زمان طولانی از ازدواج مان نمی‌گذرد و شاید هم به دلیل شخصیت‌های‌مان است که به طور کلی آرام هستیم. از تجربه متاهل بودن در این کار استفاده کردم و سعی کردم از این تجربه در راستای بهتر شدن نقش بهره ببرم. خاطره جالبی که دارم این است که گاهی موقع فیلمبرداری به خانم عابدی به جای بانو که اسم شخصیت اصلی زن بود نام همسرم باران را می‌گفتم (می‌خندد).

نکته دیگری باقی مانده که دوست داشته باشید، آن را بیان کنید؟

نکته دیگری که دوست دارم عنوان کنم این است که وقتی در کنار دوستان متاهلمان این برنامه را می‌دیدم می‌گفتند که گاهی خودشان و روابط شان را در این مجموعه در تعاملات بین زن و شوهری که در این سریال هستند می‌بینند. برخی از قسمت‌ها که درمورد رفتار‌ها و خصوصیات و چالش‌های عمومی بین زن و شوهر‌ها بود، مورد توجه قرار گرفته بود. این بخش‌ها برای مخاطبان جذاب بوده است و از این نظر مجموعه «منم دوستت دارم» موفق بوده است.

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند