کارگردان

تغییر نظر علیرضا معتمدی، کارگردان سینما درباره اسرائیل

به گزارش ردکارپت فیلم: تسنیم نوشت: علیرضا معتمدی، کارگردان فیلم «رضا» در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، واکنش صریحی به جنایت صهیونیست‌ها نشان داد و نوشت: «شرم بر دنیای غرب و سازمان‌های بین‌المللی و استانداردهای دوگانه‌شان. شرم بر دولتمردان آمریکایی حامی اسرائیل.»

علیرضا معتمدی، کارگردان فیلم «رضا» که در گروه هنر و تجربه اکران شده بود، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، پست صریح و تندی علیه جنایات اسرائیلی‌ها نشان داد و با مردم فلسطین، همدردی کرد.

او با انتشار ویدیویی از جشن صهیونیست‌ها، همزمان با کشتار مردم غزه و بیرون کردن آنان از خانه‌های خود در منطقه شیخ جراح نوشت:

«اینجا فلسطین است، همین امروز. صهیونیست‌ها که خانه‌ها و مغازه‌ها و محله‌ها و عبادتگاه‌های فلسطینیان مسلمان و مسیحی را به آتش کشیده‌اند و هزاران نفر را در همین چند روز از خانه‌های‌شان بیرون کرده‌اند و ده‌ها انسان بی‌گناه از جمله تعداد زیادی کودک را قتل‌عام کرده‌اند، اینجا در این تصویر پشت دیوارهای امن مقابل جهانی که در حال سوزاندن و ویرانی و اشغال آن هستند، جشن گرفته‌اند. این بلایی‌ است که رژیم نژادپرست و جنایتکار اسرائیل بر سر خاورمیانه آورده‌ است. اسرائیل لکه‌ ننگ دنیای مدرن است، همان‌طور که هیتلر لکه‌ ننگ‌ پاک‌نشدنی دنیای معاصر بود. شرم بر دنیای غرب و سازمان‌های بین‌المللی و استانداردهای دوگانه‌شان. شرم بر دولتمردان آمریکایی حامی اسرائیل.
من تا همین چند وقت پیش بیهوده معتقد بودم که باید واقعیت موجود اسرائیل را به رسمیت شناخت تا بتوان در کنارش شرایط تشکیل کشور مستقل فلسطین را فراهم کرد اما مدتی‌ است نظرم تغییر کرده و به این نتیجه رسیده‌ام که این غده‌ متعفن سرطانی باید از تن رنجور خاورمیانه بیرون کشیده شود. ما این را به آیندگان مدیونیم که جهانی را به آن‌ها تحویل دهیم که نه هیتلری در آن وجود داشته باشد و نه اسرائیلی.»

blank


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند