۵۹ اثر به دبیر خانه این جشنواره ارسال شد که در نهایت براساس آرای هئیت انتخاب از میان ۴۶ اثر واجد شرایط هفت ۷ اثر بلند سینمایی برگزیده شد. اسامی این آثار به شرح زیر است؛

«مهران» به کارگردانی رقیه توکلی ، «بدون مرز» به کارگردانی امیر حسین عسگری، «پیرمردها نمی میرند» به کارگردانی رضا جمالی، «روز ششم» به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل، «در میان تپه ها» به کارگردانی محمدرضا کیوانفر، «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری و «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی.

هیات داوران جشنواره سینمای ایران در شانتیئی شامل افراد زیر خواهند بود:

• «ابوالفضل جلیلی» کارگردان و سینماگر (رئیس ایرانی هیات داوران جشنواره)

• «فردریک بونو» مدیر سینماتک فرانسه (رئیس فرانسوی هیات داوران جشنواره)

• «سارا دِروا» سردبیر فیلم فرانسه.

• «کریستف تاردیو» دبیرکل گروه تلویزیون دولتی فرانسه و مدیرکل اسبق مرکز ملی سینمای فرانسه.

• «ماری ماسمونتی» تولید کننده سینما و رئیس اتحادیه تولید کنندگان مستقل سینمای فرانسه.

جشنواره سینمای ایران در شانتیئی، در ۲ بخش رقابتی فیلم های بلند داستانی و غیررقابتی فیلم های کوتاه با حضور کارگردانان فیلم های بلند در تاریخ  چهارم تا هفتم نوامبر سال جاری میلادی برابر با ۱۳ تا ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در فرانسه و در شهر شانتیئی برگزار می شود.

جایزه رسمی و اصلی جشنواره سینمای ایران در شانتیئی فرانسه توسط هیات داوران به فیلم منتخب اهدا و همچنین فیلم برتر از نگاه تماشاگران و فیلم منتخب توسط دانشجویان رشته سینمای دانشگاه سوربن تقدیر می شود.

این جشنواره به ابتکار «مرکز ایران و فرانسه» (سمن فرانسوی تاسیس شده در سال ۱۳۹۵) با همکاری شهرداری شهر شانتیئی، مجموعه کاخ اعظم این شهر، شهرداری سانلیس و دانشگاه سوربن فرانسه و نیز حمایت پنج موسسه هنری و شرکت سینمایی از ایران در راستای شناخت سینمای نوین و معرفی کارگردانان مستعد سینمای ایران در عرصه جهانی برگزار می شود.