فریدون جیرانی

فریدون جیرانی: هنوز سینما به فرشته طائرپور احتیاج داشت

به گزارش ردکارپت فیلم: فریدون جیرانی در پی درگذشت فرشته طائرپور ( تهیه کننده و فیلم نامه نویس سینمای ایران) دل نوشته ای را منتشر کرد.

این کارگردان سینما در این متن نوشت:

“افسوس که زود رفت

تهیه کننده ای باسواد و فهمیده از بین ما رفت، زود رفت، هنوز سینما به او احتیاج داشت. به او احتیاج داشت برای تهیه کردن فیلم درست برای کودکان، بزرگسالان، برای تماشاگران جدی.

به او احتیاج داشت برای نوشتن فیلمنامه،برای طراحی و برنامه ریزی در مسائل کلی سینما. به او احتیاج داشت در صنف که یک فعال صنفی باشعور بود وخستگی ناپذیر. به او احتیاج داشت برای دفاع از آزادی تفکر داخل سینما که می فهمید چه طوری با چه زبانی با مخالفان آزادی حرف بزند. اصلا به او احتیاج داشت برای دفاع از آرمان های طبقه ی متوسط ایران که سینمای متفکر ایران با دفاع از این آرمان ها هویت پیدا کرده بود.

زندگی به او احتیاج داشت برای مادر بودن، مادر یک بازیگر شایسته بودن، خواهر بودن و اصلا زن بودن که یک زن ایرانی با اراده بود. جایش خالی است در سینما ، در زندگی ، در کنار همه ی ما در این روز های تلخ و دلگیر، افسوس.”

فرشته طائرپور تهیه کننده و فیلم نامه نویسان سینمای ایران بر اثر عوارض ناشی از کرونا در سن ۶۹ سالگی از دنیا رفت.

این تهیه کننده سینما که آثاری چون “گلنار” ،”خداحافظ دختر شیرازی” ،”آینه‌های روبرو” ، “نخودی”، “زن دوم”، “وقتی همه خواب بودند”، “پسر مریم”، “نان و شعر”، “پاتال و آرزوهای کوچک”، “مدرسه پیرمردها” را تهیه کرده است، از چند هفته گذشته به دلیل درگیری ریه پس از ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد و امروز ۲۶ مرداد ماه، نزدیکانش خبر دادند با وجود اینکه از بیمارستان مرخص شده بود، اما از دو روز قبل دوباره به بیمارستان برگشته و امروز از دنیا رفته است.

طائرپور متولد ۱۳۳۱ به عنوان رئیس انجمن کارفرمایی تهیه کنندگان فیلم (اکت) بارها مطالبه واکسیناسیون هنرمندان مقابل دوربین را مطرح کرده بود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند