جشنواره بوسان

نمایش «قصیده گاو سفید» در جشنواره بوسان

به گزارش ردکارپت فیلم:  فیلم «قصیده گاو سفید» در ادامه حضورهای بین‌المللی در بیست و ششمین جشنواره بوسان کره جنوبی روی پرده خواهد رفت.

«قصیده گاو سفید» علاوه بر جشنواره بوسان به زودی در سی و چهارمین جشنواره فیلم هلسینکی فنلاند (عشق و آنارشی)، بیست و دومین جشنواره فیلم کالیگاری کانادا و نیز در بخش مسابقه هفدهمین جشنواره فیلم زوریخ سوئیس حضور خواهد داشت.

جشنواره بوسان کره جنوبی مهمترین جشنواره فیلم در قاره آسیا و از جشنواره‌های رده الف جهانی است که هر ساله از ۱۴ تا ۲۳ مهر در شهر بوسان برگزار می شود. فیلم قصیده گاو سفید در بخش پنجره‌ای به سینمای آسیا این جشنواره به نمایش در خواهد آمد که مختص نمایش برترین آثار سال سینمای آسیا است که پیش از این در جشنواره‌های مهمی چون کن، برلین، ونیز، کارلوویواری و حضور داشته‌اند.

قصیده گاو سفید در نخستین نمایش بین‌المللی خود در بخش مسابقه اصلی هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین حضور داشت و موفق به دریافت جایزه تماشاگران از این جشنواره شد. این فیلم همچنین موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از سی و چهارمین جشنواره درنو هیمات‌فیلم اتریش شد و در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین فیلمنامه برای مقدم و صناعی‌ها شده است.

مریم مقدم ، علیرضا ثانی فر ، آوین پوررئوفی و پوریا رحیمی‌سام بازیگران نقش‌های اصلی این فیلم هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند