برلین

راهیابی «روز سیب» به جشنواره فیلم برلین

به گزارش ردکارپت فیلم: فیلم سینمایی «روز سیب» به کارگردانی محمود غفاری و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت، در اولین نمایش جهانی خود به بخش رقابتی «نسل ها» در هفتاد و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم برلین راه یافت.

فیلم روز “سیب” که پروانه ساخت آن سال گذشته صادر شده است، اخیراً مراحل پس از تولید خود را طی کرده و اولین نمایش آن در جشنواره بین‌المللی برلین خواهد بود.

کارگردان فیلم روز سیب محمود غفاری، تهیه‌کننده الهه نوبخت، نویسندگان محمود غفاری و مهناز جارچی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز مهدی پورموسی، مدیر فیلمبرداری علی احسانی، مدیر تولید وحید حاجیلویی، صدابردار حامد حسین‌زاده، و تدوینگر محمود غفاری است؛ همچنین آرین رستگار، ژیلا شاهی، مهدی پورموسی و خداداد بخشی‌زاده در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ضمن اینکه صداگذار آن علیرضا علویان است، موسیقی به عهده علی منصور، سامان مجد وفایی مسئول اصلاح رنگ و لابراتوار، طراح گرافیک احسان برآبادی، مشاور رسانه‌ای سارا شمیرانی، عکاس مهسا جارچی و مجریان طرح نیز حسین فتح‌الهی و علی فتح‌الهی است.

پخش بین‌الملل فیلم «روز سیب» برعهده مؤسسه تصویرگستر الهه پارسی به مدیریت الهه نوبخت است.

«روز سیب» داستان یک خانواده ایرانی است که با وجود همه ناملایمات، عاشقانه و سرشار از رؤیا در کنار هم می‌ایستند و همزمان به یکدیگر فضای رشد می‌دهند.

محمدرضا فرزاد با فیلم «معمولا» و آذر سیار سینماگر ایرانی-فنلاندی با فیلم «خانه من» محصول فنلاند در بخش Forum Expanded «تا فردا» ساخته علی عسگری و محصول ایران/فرانسه/قطر در بخش پانوراما و «گوزن» ساخته هادی بابایی‌فر در بخش فیلم‌های کوتاه نسل آثار سینماگران ایرانی هست که تاکنون به جشنواره فیلم برلین ۲۰۲۲ راه یافته‌اند.

همچنین پروژه «کیک محبوب من» از بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم هم به عنوان محصول مشترک ایران و فرانسه در نوزدهمین بازار تولید مشترک جشنواره برلین حضور خواهد داشت.

هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین از ۱۰ تا ۲۰ فوریه (۲۱ بهمن تا ۱ اسفند) به صورت حضوری برگزار می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند