رادیوتئاتر

میزبانی ایستگاه چهارم تئاتر فجر از ۲۲ نمایش

به گزارش ردکارپت فیلم:  همزمان با چهارمین روز از چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و آغاز بخش اجراهای رادیوتئاتر، ۲۲ نمایش در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی و نمایش رادیویی به استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان تئاتر می‎روند.

چهارمین روز از چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در حالی روز چهارشنبه (۲۰ بهمن ماه) با افزوده شدن و آغاز بخش رادیوتئاتر شاهد اجرایی شدن تمامی بخش‌های ۱۰ گانه این دوره از جشنواره خواهد بود که علاقه‌مندان و دوست‌داران هنر نمایش می‌توانند بنا به سلیقه و علاقه خود به دیدن آثار متنوع بخش‌های چهارگانه اجرایی شامل نمایش‌های صحنه‌ای، خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی و نمایش رادیویی بنشینند.

حجم اقبال مخاطبان از آثار سه روز این رویداد (۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه) با وجود همزمانی جشنواره تئاتر فجر با چهلمین جشنواره فیلم فجر از یک سو و از سویی دیگر شیوع موج ششم ویروس کرونا (سویه اُمیکرون) هر روز رشد تصاعدی را تجربه کرده و این برای هنرمندان و اهالی تئاتر و همچنین مسئولان و دست‎اندرکاران جشنواره چهلم تئاتر فجر بسیار راضی و خوشحال کننده است.

این حجم استقبال طی سه روز از آغاز جشنواره چهلم تئاتر فجر نه تنها وعده روزهای گرم و شلوغ‌تر را در ایام پیش رو به ویژه تعطیلات پایان هفته می‌دهد که بازتاب دهنده این اصل است که تئاتر در سایه برنامه‌ریزی مدیران، همت هنرمندان و اهالی خانواده این هنر زنده، پویا و جریان‌ساز توانسته جای خود را میان مخاطبان آثار هنری و سبد فرهنگی آنها در جامعه باز کند

اجرای ۹ نمایش در بخش آثار صحنه‌ای

در چهارمین روز جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در گام چهلم، مجموعه تئاترشهر با سه نمایش از مخاطبان دومین روز جشنواره چهلم میزبانی می‌کند.

سالن اصلی این مجموعه در ساعت‌های ۱۷ و ۲۰ از نمایش هملر بیژنی به نویسندگی یوسف شکوهی و کارگردانی آژمان بیژنی‌نسب از شهرستان فسا با مدت زمان ۵۰ دقیقه میزبانی می‌کند.

نمایش مصریه به نویسندگی لادن قناد و کارگردانی مهدی آشوغ از شهر اندیمشک با مدت زمان ۶۰ دقیقه در تالار سایه طی دو سانس ۱۷ و ۱۹ به صحنه می رود.

تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر در چهارمین روز جشنواره چهلم از نمایش پاستیل زرد به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا عطایی‌فر از تهران با مدت زمان ۶۵ دقیقه در دو سانس ۱۸ و ۲۰ میزبانی می‌کند.

میزبانی ایستگاه چهارم تئاتر فجر از ۲۲ نمایش/ آغاز بخش رادیوتئاتر

تنها اثر گروه‌های خارجی حاضر در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در چهارمین روز متعلق به نمایش صندلی‌ها از کشور عراق است.

این اثر نمایشی به نویسندگی اوژن یونسکو و کارگردانی نجات نجم ماجد تنها  با مدت زمان ۵۵ دقیقه با یک اجرا در ساعت ۱۷ در تماشاخانه سنگلج به صحنه می‌رود.

تالار مولوی در روز چهارشنبه (۲۰ بهمن ماه) طی دو اجرا در ساعت‌های ۱۶ و ۱۹ میزبان نمایش صامت به نویسندگی و کارگردانی امیربهاور اکبرپوردهکردی از تهران با مدت زمان ۵۶ دقیقه خواهد بود.

تالار دکتر ناظرزاده‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر در این روز از نمایش هملتک به نویسندگی و کارگردانی مهدی احمدی از مشهد مقدس با مدت زمان ۹۰ دقیقه در ساعت‌های ۱۷ و ۲۰ میزبانی می‌کند.

تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر نیز در چهارمین روز اجراهای چهلمین جشنواره بین‌المللی تئتر فجر از نمایش سگک به نویسندگی کهبد تاراج و کارگردانی رضا بهرامی از تهران با مدت زمان ۵۵ دقیقه در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ میزبانی خواهد کرد.

تالار حافظ نیز در چهارمین روز این رخداد (چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه) میزبان نمایش مستقیم ته منصور جنوبی به نویسندگی محمد میرعلی‌اکبری و کارگردانی پریسا محمدی از تهران با مدت زمان ۷۰ دقیقه در دو سانس ۱۶:۳۰ و ۱۹:۳۰ خواهد بود.

برج آزادی نیز که در جشنواره چهلم تئاتر فجر به عنوان یکی از سالن‌های میزبان این رویداد حضور دارد در تمام روزهای جشنواره از ساعت ۱۸ میزبان نمایش یک ماه، هزار آسمان به نویسندگی و کارگردانی حمید ابراهیمی با مدت زمان ۸۰ دقیقه خواهد بود.

این نمایش درباره یکی از شهدای مدافع حرم است که توسط نامه‌ای عاشقانه محل شهادتش را با زبان ستاره‌ها برای همسرش بازگو می‌کند و همسرش که ستاره‌شناس است متوجه زبان اشاره در نامه شده، در این میان پدرش که مردی ست متنفذ و قدرتمند، او را با مشکلاتی مواجه می‌کند

میزبانی ایستگاه چهارم تئاتر فجر از ۲۲ نمایش/ آغاز بخش رادیوتئاتر

میزبانی شش نمایش در بخش تئاتر خیابانی از مخاطبان

در بخش تئاتر خیابانی چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز که آثار این بخش بنا به اعلام ستاد اجرایی در محوطه مجموعه تئاترشهر و محوطه خانه هنرمندان ایران به صحنه می‌روند؛ در چهارمین روز جشنواره چهلم (چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه) هفت نمایش به استقبال مخاطبان می‌روند.

در محوطه مجوعه تئاترشهر از ساعت ۱۱ نمایش باجه تلفن به نویسندگی و کارگردانی افشین خدری از سنندج، ساعت ۱۱:۳۰ نمایش پینوکیو به نویسندگی و کارگردانی سعید خیرالهی از دهلران، ساعت ۱۶ نمایش آخرین اولی به نویسندگی و کارگردانی سمیه مهری از تهران، ساعت ۱۶:۳۰ نمایش تله من به نویسندگی و کارگردانی هیام احمدی از شایهن‌شهر اصفهان، ساعت ۱۷ اجرای مجدد نمایش باجه تلفن به نویسندگی و کارگردانی افشین خدری و ساعت ۱۸:۱۵ نمایش جلیکی برای ماما دریا به نویسندگی حسن احمدی‌نسب و کارگردانی حسن سبحانی از میناب اجرا می‌شوند.

همچنین محوطه خانه هنرمندان در دومین روز از اجراهای چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش نمایش‌های خیابانی در دو ساعت ۱۶ و ۱۶:۱۳ به ترتیب از دو نمایش هلوئه به نویسندگی میلاد حسین‌زاده و کارگردانی محمدرضا جعفری‌لفوت از آستانه اشرافیه و اجرای مجدد نمایش پینوکیو به نویسندگی و کارگردانی سعید خیرالهی از دهلران میزبانی خواد کرد.

میزبانی ایستگاه چهارم تئاتر فجر از ۲۲ نمایش/ آغاز بخش رادیوتئاتر

چهار نمایش مهمانان بخش دیگرگونه‌های اجرایی

در بخش دیگرگونه‌های اجرایی چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر؛ در چهارمین روز این رویداد چهار نمایش به استقبال مخاطبان می‌روند.

نمایش بی زمان به نویسندگی و کارگردانی پروین هادی‌نیا از تهران ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه ملک به مدت ۷۵ دقیقه اجرا خواهد شد.

نمایش رها به نویسندگی امیر عباسیان و کارگردانی مهیار جوادی‌ها از تهران ساعت ۲۰ به صورت گردشی از مبدا اتوبان کردستان به مدت ۱۲۰ دقیقه و ویژه یک تماشاگر اجراخواهد شد.

نمایش هفت تا نه و نیم به کارگردانی مریم خلیلی از تهران ساعت ۱۸ از مبدا میدان راه آهن ابتدای خیابان مختاری به مدت ۷۰ دقیقه اجرا خواهد شد.

نمایش شماره ۳ به نویسندگی و کارگردانی نیلوفر صمدی از تهران ساعت ۱۶:۳۰ در سالن انتظار تالار اصلی مجموعه تئاترشهر اجرا خواهد شد.

میزبانی ایستگاه چهارم تئاتر فجر از ۲۲ نمایش/ آغاز بخش رادیوتئاتر

آغاز بخش رادیوتئاتر با سه نمایش

بخش رادیوتئاتر چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر همزمان با آغاز چهارمین روز اجراهای این دوره جشنواره از چهارشنبه (۲۰ بهمن ماه) با سه اجرا در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان آغاز می‌شود. با بخش رادیوتئاتر، تمامی بخش‌های اجرایی ۱۰ گانه جشنواره چهلم تئاتر فجر به صف روند اجرا و ارائه آثار هنرمندان به مخاطبان پیوستند.

در این روز از ساعت ۱۶ رادیو تئاتر معمای شام به نویسندگی مصطفی جعفری‌خوزانی و کارگردانی محمد رادمهر از اصفهان با مدت زمان ۴۵ دقیقه، ساعت ۱۸:۱۵ رادیوتئاتر راه حل به نویسندگی لیلا روغنگیر قزوینی و کارگردانی پیام نوروزی از قزوین با مدت زمان ۴۰ دقیقه و ساعت ۲۰ رادیوتئاتر قاصد روزان ابری به نویسندگی حامد مقدم و کارگردانی میثم کریمی از تهران با مدت زمان ۴۰ دقیقه به مخاطبان ارائه می‌شود.

طیق تفاهم‌نامه‌ای که پیش از جشنواره منعقد شده بود، مقرر شده تا تمامی رادیوتئاترهای حاضر در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر همزمان با اجرا به شکل زنده و مستیقم از شبکه رادیویی نمایش پخش سراسری داشته باشند

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه برای نخستین بار در طول حیاتش افتتاحیه خود را روز ۱۵ بهمن ماه در یزد پشت سر گذاشت. جشنواره چهلم با میزبانی از ۱۰۹ گروه نمایشی از سراسر کشور و هفت کشور مهمان (تاجیکستان به عنوان مهمان ویژه جشنواره) تا ۲۶ بهمن ماه در ۱۰ بخش (۶ بخش اجرایی و چهار بخش نمایشگاهی و اسنادی) برگزار خواهد شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند