«آشغال‌های دوست‌داشتنی اصل» متقاضی فیلم فجر

به گزارش ردکارپت فیلم: نسخه جدید فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست‌داشتنی» با عنوان «آشغال‌های دوست‌داشتنی اصل» متقاضی حضور در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر شد.

محسن امیریوسفی کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده این فیلم ضمن تائید این خبر در پاسخ به چگونگی حضور یک فیلم اکران شده در جشنواره گفت: فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی اصل» ۵۵ دقیقه با نسخه اکران شده تفاوت دارد، این تفاوت شامل پانزده دقیقه سکانس‌های اضافه شده و حدود چهل دقیقه پلان‌های جایگزین شده با نسخه اکران شده است که جداگانه فیلمبرداری شد. البته فیلمنامه ‌«آشغال‌های دوست داشتنی اصل» دقیقا منطبق بر پروانه ساخت فیلم اولیه است و از نظر متن قانونی مشکلی برای ساخت و تولید نداشته است.»

در ادامه امیریوسفی در مورد عجیب بودن این اتفاق و هفتمین تلاشش برای حضور این فیلم در جشنواره افزود: «قبول دارم که در تاریخ سی‌وهشت ساله جشنواره فیلم فجر این اتفاق بی‌سابقه‌ای است ولی عجیب‌تر این است که نسخه قبلی هم شش‌بار در جشنواره ثبت‌نام کرد ولی حتی به هیئت انتخاب نشان داده نشد! و قرار بود با اکرانش همه چیز کُن فیکون شود ولی نه تنها اتفاقی نیفتاد که با استقبال مردم با هر سلیقه فکری روبرو شد آن هم در بدترین فصل اکران بدون سینماهای حوزه هنری و بدون تبلیغات تلویزیونی!
آن فیلم با پیگیری و شجاعت آقای دکتر انتظامی و دکتر داروغه‌زاده اکران شد هرچند کسی پاسخگوی شش‌سال خانه‌نشینی و کار نکردن من نیست. ولی امیدوارم با حضور نسخه جدید یعنی «آشغال‌های دوست داشتنی اصل» در جشنواره این دعوای هفت‌ساله به شیوه آرام و مسالمت‌جویانه این فیلم به پایان برسد.»

امیریوسفی در پایان در مورد علت نساختن فیلم جدید در شش‌سال گذشته گفت: «شاید همه فکر کنند علت کار نکردن‌ من در شش‌سال گذشته قهر یا پیگیری اکران «آشغال‌های دوست داشتنی» بود ولی واقعیت این است که در آن شش‌سال سخت، پنج فیلمنامه نوشتم که مشتاق ساخت آنها بودم ولی هر کدام به شیوه‌ای توسط آقایان کنار گذاشته شدند. البته الان پیگیر ساخت فیلمنامه ششم هستم تا شاید بتوانم در دوره هشت ساله آقای روحانی حداقل یک فیلم سینمائی بسازم، البته شاید! ولی دیده شدن «آشغال‌های دوست داشتنی اصل» در جشنواره برای من مثل اکران یک فیلم جدید است و مطمئن هستم دیدن این نسخه متفاوت برای مردم و اهالی مطبوعات بسیار جذاب و هیجان‌انگیز خواهد بود.»


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند