جامعه

«آقازاده» نیاز و مطالبه مردم امروز

به گزارش ردکارپت فیلم: حمیدرضا آصفی با تاکید بر این‌که در کشورهایی که شفافیت اطلاعاتی و رسانه‌های آزاد دارند، فساد تا میزان ۹۰ درصد کمتر از کشورهایی است که درگیر دیکتاتوری و سانسور هستند، ساخت و پخش سریال‌هایی چون آقازاده را، در راستای شفافیت بیشتر در جامعه دانست.

حمیدرضا آصفی، سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه، «آقازاده» را سریالی توصیف کرد که با واقعیت‌های جامعه همخوانی دارد و ساخت آن نیاز و مطالبه مردم امروز است. او معتقد است باید از این دست سریال‌ها برای اصلاح امور کشور باز هم ساخته شود.

او در این‌باره گفت: «برخی قسمت‌های سریال «آقازاده» را دیده‌ام. به‌نظرم «آقازاده» یک سریال قوی با نقش آفرینی‌های خوب بازیگرها است که موضوع جذابی هم دارد.»

این سیاستمدار ادامه داد: «سناریو و داستان «آقازاده» با واقعیات امروز جامعه تطابق دارد. اگر تعداد بیننده‌های آن را با سریال‌های دیگر شبکه خانگی مقایسه کنید، خواهید دید که در جامعه مقبولیت داشته است و مردم این سریال را می‌پسندند.»

سفیر اسبق ایران در امارات متحده عربی، آلمان و فرانسه، با اشاره به این‌که سریال‌هایی از جنس «آقازاده» به از بین رفتن فساد کمک می‌کنند. گفت: «در کشورهایی که شفافیت اطلاعاتی و رسانه‌های آزاد دارند، فساد تا میزان ۹۰ درصد کمتر از کشورهایی است که درگیر دیکتاتوری و سانسور هستند. اگر به سمت شفافیت برویم، که داریم می‌رویم، می‌توانیم میزان فساد را کاهش دهیم.»

حمیدرضا آصفی در پایان تاکید کرد: «جمهوری اسلامی ایران نباید نگران انتقادات باشد. انتقادات صادقانه و مصلحانه موثر است و شفافیت‌ها باعث تنومند شدن نظام می‌شود.»


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند