نوروز

 اکران نوروزی ۱۴۰۲ مثل همیشه نیست

به گزارش ردکارپت فیلم: تهیه‌کننده فیلم «در آغوش درخت» با اشاره به شرایط خاص اکران نوروز ۱۴۰۲ با توجه به همزمانی با ماه مبارک رمضان از برنامه‌ریزی برای حضور این فیلم در جشنواره‌های خارجی پیش از اکران داخلی خبر داد.

سجاد نصراللهی‌نسب در گفت‌وگویی در پاسخ به اینکه آیا «در آغوش درخت» متقاضی اکران نوروزی است؟ بیان کرد:‌ خیر، ما بر اساس مشاوره برخی دوستان تصمیم گرفتیم فیلم را ابتدا در فستیوال‌های خارجی شرکت دهیم و شرط حضور در این رویدادها نیز همین است که فیلم اکران نشده باشد. بعد از آنکه این ماجرا به سرانجام برسد احتمالاً برای پاییز سال آینده برای اکران فیلم در ایران برنامه‌ریزی می‌کنیم.

او افزود: البته نباید فراموش کرد که با توجه به پیامدهای شیوع کرونا و حوادث اخیر، بسیاری از فیلم‌هایی که پیش‌تر آماده اکران بودند، الان در نوبت نمایش عمومی هستند و همین الان صف اکران به شدت شلوغ شده و در حالت عادی فکر نمی‌کنم اکران نوروزی اصلا به فیلم ما برسد.

نصرالهی‌نسب که به همراه محمدرضا مصباح تهیه‌کنندگی مشترک فیلم «در آغوش درخت» را برعهده داشته، ادامه داد:‌ در ساخت این فیلم یک نکته برای من شخصا وجود داشت و از ابتدای پروژه که روی فیلمنامه کار می‌کردیم و بعد هم به حضور سرمایه‌گذاران رسیدیم براین عقیده بودم که گیشه و جایزه جشنواره آنقدر اهمیت ندارد که موضوع، روایت داستانی، هدف فیلم و فضایی که باید برای مخاطب جذاب و تاثیرگذار باشد مهم است. البته هر صاحب اثر تشویق و جایزه را هم می‌پسندد و برای اثرگذار است و من هم به عنوان تهیه‌کننده اگر بگویم گیشه اصلا برایم مهم نیست، واقعیت را نگفته‌ام ولی این را تاکید می‌کنم که هدف‌گذاری اصلی ما گیشه نبود.

او اضافه کرد: بنابراین فعلا به اکران فکر نمی‌کنیم هرچند این را هم درنظر داریم که اکران نوروزی امسال در ماه رمضان است و حتما متاثر از فضای آن خواهد بود یعنی بیشتر اکران‌ها در شب رونق دارند که همزمان است با دید و بازدیدهای شبانه عید پس از چند سال کرونایی و مراسم افطار و بعد هم سریال‌های ویژه ماه رمضان که تمام این‌ها در کنار هم سبب می‌شود اکران نوروزی امسال مثل همیشه نباشد.

وی در پایان گفت:‌ امیدواریم بعد از حضور در جشنواره‌های خارجی و اینکه نماینده خوبی برای ایران باشیم، بتوانیم نیمه دوم سال فیلم را روی پرده سینماها ببریم و شاید هم با پروژه‌های دیگر همزمان شد چون مشغول آماده کردن دو فیلم دیگر، یکی در ژانر اجتماعی و خانوادگی و یکی هم کمدی هستیم.

به گزارش ایسنا، «در آغوش درخت» به کارگردانی بابک خواجه‌پاشا اخیرا در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و در هفت بخش از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول زن و مرد و بهترین فیلمنامه نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد که در نهایت سیمرغ بهترین فیلمنامه را گرفت و یک دیپلم افتخار هم به کارگردانش اهدا شد.

داستان فیلم در شهر ارومیه روایت می‌شود و آخرین تلاش‌های یک خانواده در آستانه فروپاشی را به تصویر می‌کشد. مارال بنی‌آدم، جواد قامتی، روح‌الله زمانی، اهورا لطفی و رایان لطفی بازیگران «در آغوش درخت» هستند که حاصل مشارکت سازمان سینمایی سوره و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «بحران پیچیده زندگی کیمیا و فرید که ۱۲ سال از ازدواج‌شان می‌گذرد، جهان زیبای فرزندان‌شان را به هم می‌ریزد. کودکانی که هیچ چیز جز سادگی و مهربانی را در زندگی نمی‌شناسند.»


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند