فروش

بتمن همچنان در صدر؛ فروش ۷۵۰ میلیون دلاری در گیشه جهانی

به گزارش ردکارپت فیلم: فیلم بتمن با بیش از ۷۵۰ میلیون دلار فروش، جایگاه خود را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم جهان در سال ۲۰۲۲ حفظ کرد.

فروش فیلم سینمایی بتمن، محصول برادران وارنر پیکچرز و دی سی فیلمز، از سه چهارم یک میلیارد دلار عبور کرد و این فیلم موفق شد جایگاه خود را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۲ در گیشه آمریکای شمالی و گیشه جهانی حفظ کند.

بتمن در آمریکای شمالی ۳۶۵ میلیون دلار و در گیشه بین‌المللی ۳۸۶ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش کرده و بدین ترتیب مجموع فروش آن در گیشه جهانی به ۷۵۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار رسید.

جف گلداستاین، رئیس پخش داخلی استودیو برادران وارنر، در این باره گفت: واکنش خارق‌العاده‌ای که در سینماهای کشور شاهد بودیم گواهی بر قدرت ماندگار این ابرقهرمان برجسته و اشتهای سینما دوستان به تجربه فیلم‌های خوب روی پرده نقره‌ای است.

۱۰ بازار بین‌المللی که بتمن در آن‌ها بیشترین فروش را کرده است، عبارتند از: انگلیس (۵۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار)، مکزیک (۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار)، استرالیا (۲۷ میلیون دلار)، فرانسه (۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار)،برزیل (۲۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار)، چین (۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار)، آلمان (۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار)، اسپانیا (۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار)، دلار ایتالیا (۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار) و ژاپن (۱۰ میلیون دلار).

بتمن در هفته اول اکران در ۷۴ بازار بین‌المللی، ۱۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش کرد و به پرفروش‌ترین افتتاحیه بین المللی در سال ۲۰۲۲ و سومین افتتاحیه بزرگ بین‌المللی در دوران شیوع کرونا تبدیل شد.

بتمن جدید به روزهای نخست ظهور بروس وین به عنوان بزرگترین کارآگاه جهان می‌پردازد. شوالیه تاریکی جوان در جست‌وجوی عدالت، همزمان که یک قاتل دیوانه به نام ریدلر را تعقیب می‌کند از فساد در شهر گاتهام پرده برمی‌دارد.

رابرت پتینسون، زوئی کراویتز، پل دینو، جفری رایت، جان تورتورو، پیتر سارسگارد، اندی سرکیس و کالین فارل از بازیگران این فیلم گیشه پسند در ژانر ابرقهرمانی هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند