برگزیده

برای نخستین بار؛ اهدا جایزه محیط زیستی به فیلم‌های جشنواره فجر

به گزارش ردکارپت فیلم: رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از اهدای نخستین جایزه محیط زیست به فیلم‌های برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم فجر خبر داد.

سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در حاشیه حضور در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با بیان این‌که «این جشنواره می‌تواند به حفظ محیط زیست کمک کند» اظهار کرد: توجه به موضوعات محیط زیستی توسط فیلم‌سازان می‌تواند موجب ارتقای فرهنگ زیست محیطی در کشور شود.

وی با اشاره به رایزنی‌های انجام شده با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: بر این اساس با نظر مساعد آقای اسماعیلی وزیر ارتباطات برای نخستین بار در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر، جایزه محیط زیست به برترین فیلم‌ها در این حوزه اهدا می‌شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس افزود: بدین ترتیب فیلم‌های چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به لحاظ پرداختن به موضوعات محیط زیستی و نگاه زیست محیطی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و به برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود.

رفیعی با تاکید بر این که «تلاش می‌کنیم این بدعت خجسته در سال‌های آینده نیز با همکاری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تداوم یابد» ابراز امیدواری کرد که با مشارکت فیلم‌سازان نگاه ویژه به موضوعات محیط زیست را در تولیدات سال آینده جشنواره فیلم فجر شاهد باشیم.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند