تارا

«تارا» به‌دنبال حرف‌های بزرگ اجتماعی نیست

به گزارش ردکارپت فیلم: کارگردان فیلم سینمایی «تارا» از فیلم‌های راه‌یافته به سی‌ و نهمین جشنواره فیلم فجر تأکید کرد که در نخسیتن تجربه کارگردانی خود به دنبال بیان حرف‌های بزرگ اجتماعی نبوده است.

کاوه قهرمان کارگردان فیلم سینمایی «تارا» که با اسم «لحظه‌ای و دیگر هیچ» متقاضی حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر بود گفت: از ابتدا هم قرار بود تا نام این فیلم را تغییر دهیم، این اسمی بود که با آن پروانه ساخت دریافت کرده بودیم که در نهایت این فیلم با نام «تارا» آماده نمایش شده است.

وی بیان کرد: «تارا» یک ملودرام است که از لحاظ فرمی رویکرد متفاوتی دارد، در این فیلم سه مقطع از زندگی یک زوج با نام تارا و بهرام به تصویر کشیده شده است. این فیلم یک اثر حسی و درونی است و به دنبال بیان حرف‌های بزرگ اجتماعی نیستیم و بیشتر راجع به روابط آدم‌ها است.

این کارگردان سینما تاکید کرد: نسخه نهایی این فیلم آماده شده است و به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی ادامه داد: در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون رعنا آزادی ور، مهدی پاکدل، نازنین فراهانی، سروش صحت، معصومه بیگی و مجید نوروزی حضور دارند. این فیلم به مدت ۹۴ دقیقه ساخته شده است.

قهرمان در پاسخ به این پرسش که تا چه اندازه این فیلم سینمایی نزدیک به فیلم‌های کوتاه وی است، توضیح داد: فیلم کوتاه زیاد ساخته‌ام و این فیلم را می‌توان نزدیک به فیلم‌های کوتاهی که پیش از این ساخته‌ام دانست. فکر می‌کنم، «تارا» در ادامه مسیر همان فیلم‌ها است.

این کارگردان درباره برگزاری متفاوت این دوره از جشنواره فیلم فجر گفت: این را باید بگویم که زمانی که در یک جشنواره‌ای جوایز مختلفی به خصوص در رشته‌های فنی داده می‌شود، درست ترین کار این است که فیلم‌های اول نیز در کنار دیگر فیلم‌ها داوری شوند تا همه بخش‌های آن دیده شود. این مدل داوری شانسی برای فیلم اولی‌ها است که باید از آن استفاده کرد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند