تجلیل

تجلیل منتقدان لندنی از بازیگر آسیایی

به گزارش ردکارپت فیلم: میشل یئو در جوایز حلقه منتقدان لندن تجلیل می‌شود.

 میشل یئو در چهل و سومین دوره جوایز حلقه منتقدان لندن که ۵ فوریه برگزار می‌شود با دریافت جایزه دیلیس پاول تجلیل می‌شود.

یئو که برای بازی در فیلم «همه چیز همه جا یکباره» نامزد دریافت جایزه اسکار شده، جایزه‌ای را دریافت می‌کند که به افتخار دیلیس پاول منتقد سینمای بریتانیا که سال ۱۹۹۵ درگذشت، به نام وی اهدا می‌شود.

این جایزه از سال ۲۰۱۹ و پس از توقف در مراسمی که به دلیل کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شد، اکنون پس از ۳ سال برای نخستین بار دوباره اهدا می‌شود.

کیت وینسلت، سالی پاتر و ایزابل هوپر از بازیگرانی هستند که پیشتر با دریافت این جایزه تجلیل شده‌اند.

حلقه منتقدان لندن ماه پیش اسامی نامزدهایش را اعلام کرد و «اشباح اینیشرین» با دریافت ۹ نامزدی، پیشتاز این جوایز شد.

میشل یئو که چند روز پیش در بخش بهترین بازیگر زن جوایز اسکار نامزد شد، به عنوان تاریخ‌ساز معرفی شد زیرا اولین چهره زن آسیایی است که این نامزدی را کسب می‌کند.

وی بازیگری ۶۰ ساله از مالزی است و در این باره گفت: این نامزدی فشار زیادی است. متشکرم که به من و افرادی مثل من هم توجه کردید. دیگر وقتش شده بود.

یئو در جوایز گلدن گلوب امسال نیز نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شد و این جایزه را دریافت کرد.

این بازیگر که در فیلم‌های اولیه‌اش با نام میشل خان معرفی می‌شد، از دهه ۱۹۹۰ و با فیلم‌های اکشن هنگ‌کنگی به شهرت رسید. فیلم جیمز باند «فردا هرگز نمی‌میرد» (۱۹۹۷) و فیلم هنرهای رزمی «ببر خیزان، اژدهای پنهان» (۲۰۰۰) از جمله فیلم‌های آن دوره وی هستند که وی برای بازی در فیلم دوم نامزد دریافت جایزه بفتای بهترین بازیگر زن شد.

از دیگر آثار او می‌توان به «خاطرات یک گیشا» (۲۰۰۵)، «حکمرانی ظالمان» (۲۰۱۰)، «پاندای کونگ‌فوکار ۲» (۲۰۱۱)، «ببر خیزان، اژدهای پنهان: شمشیر سرنوشت» (۲۰۱۶)، و «بانو» در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد که در آن در نقش آنگ سان سو چی بازی کرد.

یئو سال ۲۰۱۸ برای بازی در فیلم کمدی-درام رمانتیک آمریکایی «آسیایی‌های خرپول» نامزدی جایزه انجمن بازیگران فیلم برای گروه بازیگران یک فیلم سینمایی را دریافت کرد.

او با بازی در نقش شخصیت اصلی یانگ نان در فیلم «شانگ چی و افسانه ده حلقه» در سال ۲۰۲۱ وارد دنیای سینمایی مارول شد واکنون از بازیگران «آواتار: راه‌آب» است.

هالی بری با فیلم «مهمانی هیولا» تنها زن غیرسفیدپوستی است که موفق شده تا جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اصلی را در سال ۲۰۰۱ دریافت کند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند