هالیوود

«جانی دپ» و حضور پرمخاطره در جشنواره کن

به گزارش ردکارپت فیلم: «جانی دپ» بازیگر پرحاشیه هالیوود در حالی امسال روی فرش قرمز جشنواره کن می‌رود و در نشست مطبوعاتی فیلم افتتاحیه شرکت می‌کند که همه نگاه‌ها به سمت او خواهد بود.

جشنواره فیلم کن امسال می‌تواند رویدادی تعیین کننده برای بازگشت حرفه‌ای «جانی دپ» به عرصه بازیگری باشد. فیلم «ژان دو باری» ساخته «مایوین» فیلمساز فرانسوی جشنواره امسال را در شامگاه ۱۶ می افتتاح می‌کند.

در این درام تاریخی دپ در نقش پادشاه لوئی پانزدهم بازی می کند و «مایوین» در نقش اصلی «ژان دو باری» در کنار «بنجامین لاورنه»، «ملویل پوپو»، «پیر ریچارد»، «پاسکال گرگوری» و «ایندیا هیر» نقش‌آفرینی کرده و داستان فیلم درباره رابطه پرفراز و نشیب لویی پانزدهم با همسرش مادام دو باری است.

این رویداد فرصتی برای هالیوود است تا ارزیابی مجددی از این بازیگر ۵۹ ساله داشته باشد. یک توزیع کننده کهنه کار فیلم در این باره می‌گوید: “من فیلم را ندیده‌ام، اما به نظر می رسد که این یک راه خوب برای بازگشت [دپ] به همه چیز بود».

فیلم «ژان دو باری» همزمان با اولین اکران خود در جشنواره کن در سینماهای فرانسه اکران می‌شود، اما هنوز موفق به اکران در آمریکا نشده است. نتفلیکس حق پخش این فیلم را پس از نمایش در سینماهای فرانسه در اختیار گرفته است.

آخرین باری که «جانی دپ» بخشی از جشنواره فیلم کن بود به سال ۲۰۱۱ و نخستین نمایش جهانی فیلم «دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته» بازمی‌گردد.

او در آن زمان یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های سینمای جهان بود، جایگاهی که در سال‌های بعد و پس از گزارش‌هایی مبنی بر رفتار نامناسب او در صحنه فیلم‌برداری و طلاق پرحاشیه از همسرش «امبر هرد» که شامل اتهامات آزار خانگی بود، به تدریج نزول کرد.

پس از اینکه دادگاهی در بریتانیا علیه دپ در یک پرونده افترا در مورد روزنامه «The Sun» رای داد، حرفه بازیگری او در اواخر سال ۲۰۲۰ سقوط آزاد کرد و برادران وارنر او را از مجموعه «جانوران شگفت‌انگیز» کنار گذاشتند. سال گذشته، دپ در دعوای حقوقی علیه همسر سابقش «امبر هرد» در آمریکا پیروز شد و بیش از ۱۰ میلیون دلار غرامت دریافت کرد.

پیش از این حضور و اعطای جوایز جشنواره‌های کارلووی واری و سن‌سباستین به «جانی دپ» با اعتراضاتی همراه شده بود، زیرا علیرغم پیروزی او در دادگاه، «امبر هرد» او را به خشونت خانگی متهم کرده بود و باید بدانیم واکنش یکی از غیرقابل پیش‌بینی‌ترین جشنواره‌های کن به حضور این ستاره هالیوودی چگونه خواهد بود.

هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم کن از ۱۶ تا ۲۷ می سال ۲۰۲۳ (۲۶ اردیبهشت تا ۶ خرداد ۱۴۰۲) برگزار می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند