هالیوود

حبس ابد برای تهیه‌کننده بدنام

به گزارش ردکارپت فیلم: هاروی واینستین چهره پرنفوذ سابق هالیوود، توسط یک قاضی لس‌آنجلسی به دلیل تجاوز و سایر جرایم جنسی به ۱۶ سال زندان دیگر محکوم شد. او در حال حاضر مشغول گذراندن حکم ۲۳ ساله‌ای است که دادگاه نیویورک در مارس ۲۰۲۰ صادر کرد. او در مجموع با ۳۹ سال محکومیت روبه‌روست که معادل حبس ابد برای این تهیه‌کننده ۷۰ ساله است.

هاروی واینستین، تهیه‌کننده و مدیر اجرایی به دلیل تجاوز جنسی به ۱۶ سال حبس محکوم شد. او در این جلسه به حکم دادگاه اعتراض کرد و گفت: «لطفا مرا به حبس ابد محکوم نکنید. من سزاوار آن نیستم». او پیش از این مدعی شده بود که پرونده علیه او ساختگی است. این احکام به طور متوالی اجرا می‌شود، به این معنی که او احتمالا بقیه عمر خود را در زندان سپری خواهد کرد. واینستین در حال حاضر مشفول گذراندن حکم ۲۳ ساله‌ای است که دادگاهی در نیویورک در مارس ۲۰۲۰ صادر کرده است. او در مجموع با ۳۹ سال محکومیت روبه‌روست که معادل حبس ابد برای این تهیه‌کننده ۷۰ ساله است. واینستین توسط ده‌ها زن به آزارواذیت جنسی متهم شده است. از زمان افشای این اتهامات در اکتبر ۲۰۱۷ در نیویورک تایمز، او هر گونه تخلفی را رد کرده است.

ماجرای رسوایی اخلاقی هاروی واینستین که اولین بار توسط هفته‌نامه نیویورکر فاش شد، آغاز جنبش‌ Metoo# در هالیوود را موجب شد که هدف آن افزایش توجه به شیوع سوء‌استفاده جنسی از زنان در سینمای هالیوود است. واینستین در ابتدا یکی از بنیانگذاران کمپانی «میرامکس» بود که ساخت فیلم‌های موفق و مستقلی چون «داستان عامه پسند» را در کارنامه داشت و سپس به همراه برادرش «باب» در سال ۲۰۰۵ کمپانی فیلمسازی «واینستاین» را راه‌اندازی کردند.او برای تهیه‌کنندگی فیلم «شکسپیر عاشق» در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب جایزه اسکار شد و همچنین برای تهیه‌کنندگی تعداد زیادی از نمایش‌ها هفت بار برنده جایزه تونی شده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند