جشنواره

درخشش کارگردان شیرازی در روسیه

به گزارش ردکارپت فیلم: کارگردان “مدافع طبیعت” که فیلم او به تازگی موفق به کسب جایگاه دوم جشنواره بین‌المللی زیست محیطی نجات و حفظ در کشور روسیه شده است، گفت: داستان این فیلم برگرفته از واقعیت و نشان دهنده سرانجام تلخ استفاده بیش از اندازه بشر از پلاستیک است.

احسان دهقانی با بیان اینکه فیلم او از میان ۳۰۰ اثر راه‌یافته به بخش فیلم کوتاه داستانی جشنواره حفظ و نجات محیط زیست دوم شده است، افزود: ایده محوری این فیلم اثراتی است که تولید و مصرف بی‌رویه کیسه‌های پلاستیکی بر محیط زیست و زیست جانواران می‌گذارد.

وی درباره داستان این فیلم کوتاه گفت: این فیلم‌نامه برآمده از مشاهده عینی یک دامپزشک از جانباختن یک جانوار به دلیل بلعیدن کیسه‌پلاستیکی رها شده در طبیعت است.

دهقانی اضافه کرد: داستان از تولید کیسه پلاستیکی در کارخانه آغاز می‌شود و با مصرف کیسه و رها کردن در طبیعت ادامه می‌یابد و در سرانجامی تلخ منجر به جانباختن یکی از گونه‌های حیات وحش ارزشمند می‌شود.

این کارگردان شیرازی ادامه داد: این مشاهده عینی باعث شکل‌گیری این ایده در ذهن بهاره جوادی به عنوان نویسنده اثر شد و در جشنواره بین‌المللی روسیه بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وی عنوان کرد: به گفته داوران این جشنواره خلاقانه بودن و پرداخت خوب داستان از عوامل کسب جایگاه دوم این اثر شد.

دهقانی یادآور شد: این جشنواره زیست محیطی که در کشور روسیه و با همکاری کشور بلاروس برگزار می‌شود ۲۵ سال سابقه دارد و در این دوره یکهزار و ۲۰۰ اثر در ژانرهای مختلف آن شرکت کرده بودند.

 

این کارگردان برگزیده شیرازی افزود: براساس اعلام جشنواره بین‌المللی حفظ و نجات برگزیدگان می‌توانند طرح‌های آتی خود را به دبیرخانه ارسال و در صورت پذیرش حمایت مالی برای تولید دریافت کنند.

دهقانی ضمن قدردانی از مسئولان حوزه هنری استان فارس، اظهار کرد: مسئولان این حوزه در دوره جدید مشوق خوبی برای هنرمندان بوده‌اند و با این تشویق‌ها تولید اثری دیگر را آغاز کرده‌ام.

“مدافع طبیعت” حاصل همکاری احسان دهقانی به عنوان تهیه‌کننده و کارگردان، بهار جوادی به عنوان نویسنده و دستیار اول و زهرا صادقی، مهدی زحمت کشان و امیرحسین ساسانی به عنوان بازیگر است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند