جشنواره

دوره جدید جشنواره برلین چطور برگزار می‌شود؟

به گزارش ردکارپت فیلم: فستیوال فیلم برلین اعلام کرده که مراسم سال آینده خود را به صورت حضوری برگزار خواهد کرد و بخش‌هایی را که امسال حذف کرده بود به جشنواره بازمی‌گرداند.

برای هفتاد و دومین برلیناله که قرار است بین روزهای دهم تا بیست‌ودوم فوریه برگزار شود، سازمان‌دهندگان گفته‌اند می‌خواهند روی رخدادهای فیزیکی و نمایش‌های حضوری حساب بازکنند.

در سال ۲۰۲۰، برلین یکی از آخرین فستیوال‌های بزرگ بین‌المللی بود که توانست مراسم خود را پیش از وقوع پاندمی جهانی کروناویروس به صورت حضوری برگزار کند، اما فستیوال امسال فقط آنلاین برگزار شد و جشنواره برلین در تابستان صرفاً برای حضار محلی یک مراسم دیگر در فضای باز برگزار کرد.

ماریت ریسنبیک و کارلو شاتریان مدیران فستیوال برلین در بیانیه‌ای گفتند: خیلی خوشحالیم که فستیوال را در فوریه به پرده بزرگ بازگردانیم: یا یک برنامه چندوجهی، فرش قرمز، ستاره‌ها و مخاطبان فوق‌العاده برلیناله. نیاز به یک تجربه فیزیکی جشنواره‌ای و برخوردهای چهره به چهره به شدت هم در صنعت سینما و هم در عموم مردم واضح است. تجربه‌های ماه‌های اخیر نشان داده که برنامه‌های حضوری می‌توانند با ایمنی و موفقیت برگزار شوند و این رویدادها چقدر برای دیالوگ و تبادل نظرات مهم هستند.

مسئولان جشنواره برلین قرار است در نیمه اول نوامبر جزییات تدابیر بهداشتی و قوانین کروناویروس خود را برای فستیوال ۲۰۲۲ اعلام کنند. سازمان‌دهندگان گفتند تعداد فیلم‌های شرکت‌کننده تقریباً مشابه با دوره سال ۲۰۲۰ یعنی پیش از کووید -۱۹ خواهد بود.

بخش فیلم‌های کوتاه برلیناله هم که از قسمت «نسل» فستیوال امسال حذف شده بود، دوباره برای سال آینده بازمی‌گردد. بازار فیلم اروپا هم بین روزهای دهم و هفدهم فوریه برگزار خواهد شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند