بالون

«دِرب» برنده بالون نقره‌ای جشنواره سه قاره نانت

به گزارش ردکارپت فیلم: فیلم «دِرب» به کارگردانی هادی محقق جایزه بالون نقره‌ای جشنواره سه قاره نانت را در کشور فرانسه دریافت کرد.

فیلم سینمایی «دِرب» به کارگردانی هادی محقق و تهیه‌کنندگی رضا محقق در سومین حضور جهانی خود در بخش مسابقه بین‌الملل چهل و چهارمین دوره جشنواره سه قاره در شهر نانت فرانسه برنده جایزه بالون نقره‌ای این رویداد سینمایی شد.

هیات داوران در بیانیه ای اعلام کردند: «به دلیل لطافت و عظمت این افسانه فلسفی که توانسته سرسختی شخصیت خود را در قلمرو مجلل و پرخطر کوهستان های ایران آزادانه تجسم بخشد، به این فیلم جایزه بالون نقره‌ای را اعطا کردیم».

چهل و چهارمین دوره جشنواره سه قاره در شهر نانت یکشنبه شب ۶ آذر (۲۷ نوامبر) با اعطای جوایز به کار خود خاتمه داد.

فیلم «دِرب» در اولین حضور جهانی خود، جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان را افتتاح کرد و توانست برنده جایزه اصلی بخش رقابتی «کیم جی‌سئوک» جشنواره شود. این فیلم در دومین حضور جهانی خود در نهمین دوره جشنواره فیلم کاتولیک (کاف) که ماه اکتبر در شهر سئول کره جنوبی برگزار شد، نیز حضور داشت و چهل و چهارمین جشنواره بین المللی سه قاره نانت فرانسه سومین حضور جهانی این فیلم بود.

فیلم «دِرب» روایتگر مامور اداره برقی است که قرار است برق خانه‌ای تَک و دورافتاده را وصل کند.

هادی محقق، محمد اقبالی و… از جمله بازیگران این اثر هستند. پخش بین‌المللی فیلم برعهده علی قاسمی است.

رضا محقق تهیه کننده این فیلم امسال با فیلم های «دِرب»، «شهر خاموش»، «چرا گریه نمی کنی» در بخش اصلی جشنواره‌های جهانی حضور داشته است و روز گذشته فیلم «شهر خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه کنندگی رضا محقق توانست جایزه بهترین کارگردانی جشنواره تالین را به دست آورد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند