رونمایی از پوستر «صدای نمایشنامه‌نویس»

به گزارش ردکارپت فیلم به نقل از روابط عمومی کانون نمایشنامه‌نویسان و مترجمان خانه تئاتر، آیین رونمایی از پوستر رویداد «صدای نمایشنامه‌نویس» به همت کانون نمایشنامه‌نویسان و مترجمان خانه تئاتر و با حضور اعضای هیات‌مدیره این کانون آرام محضری، شهرام احمدزاده، محمدرضا غریب‌زاده همچنین دبیر رویداد و اعضای این کانون در سالن اسکویی خانه تئاتر برگزار شد.

هادی حوری دبیر رویداد طی سخنانی از لزوم دیده‌شدن و شنیده‌شدن نمایشنامه‌نویسی ایران گفت و این رویداد را به عنوان‌ یکی از قدم‌های مثبت برای جذب مخاطب عمومی و تخصصی مانند کارگردانان تئاتر ایران یاد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دومین دوره این رویداد در حال برگزاری است امیدواریم بتوانیم با همکاری بخش خصوصی و ناشران گرامی نمایشنامه‌های ارسالی به این رویداد را چاپ و در دسترس علاقه‌مندان قرار دهیم. بیش از ۳۰ درخواست به دبیرخانه این رویداد ارسال‌شده و استقبال بسیار خوبی از برپایی این اتفاق فرهنگی و هنری از طرف اعضای کانون نمایشنامه‌نویسان و مترجمان خانه تئاتر انجام شده است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مقرر شده است دومین دوره این رویداد در ۲ فصل مجزا برگزار شود که اولین فصل از سلسله نشست‌های «صدای نمایشنامه‌نویس» از اردیبهشت سال جاری و با محوریت موضوع زنان در نمایشنامه‌های ایرانی آغاز خواهد شد.

گفت‌وگو و رایزنی با سایر انجمن‌های خانه تئاتر و مشارکت اعضای این نهاد صنفی در برپایی این نشست‌ها همچنین رایزنی با پلتفرم‌های مختلف فروش بلیت و ارایه فرم جدیدی از خوانش نمایشنامه از دیگر موضوعاتی بود که دبیر این رویداد به آن اشاره کرد.

در ادامه این جلسه محمد خراط زاده از لزوم به کارگیری تمام طرفیت‌های موجود در فضای مجازی برای پوشش مناسب این رویداد گفت و از تاسیس صفحه رسمی این رویداد در فضاهای مختلف مجازی خبر داد.

محمدرضا غریب‌زاده عضو هیات مدیره کانون نمایشنامه‌نویسان نیز با اشاره به اهمیت استفاده از ابزارهای چندرسانه‌ای برای بهتر دیده‌شدن این رویداد خبر از ساخت پادکست‌های این سلسله نمایشنامه‌خوانی‌ها داد.

همچنین مریم یاسین‌زاده مدیر روابط‌عمومی کانون نمایشنامه‌نویسان و مترجمان خانه تئاتر نیز در خصوص اهمیت پوشش خبری و اطلاع‌رسانی موثر این رویداد در راستای آشناشدن کارگردانان با متون تازه نوشته‌شده نویسندگان و ایجاد تعامل ۲ طرفه بین نویسندگان و کارگردانان گفت و از آماده‌سازی اقلام تبلیغاتی و محتوایی مناسب برای هرچه بهتر دیده‌شدن این نشست‌ها خبر داد و اظهار امیدواری کرد با همکاری روابط‌عمومی خانه تئاتر و رسانه‌های مختلف اطلاع‌رسانی گسترده‌ای در خصوص این نشست‌های تخصصی انجام شود.

در ادامه این جلسه و در قسمت پرسش و پاسخ حاضران به ارایه نظرات خود در خصوص نحوه اجرای این رویداد پرداختند و در انتها نیز از پوستر این رویداد فرهنگی و هنری رونمایی شد.

فصل اول دومین دوره رویداد فرهنگی- هنری صدای نمایشنامه‌نویس از اردیبهشت جاری برپا خواهد شد و طی آن متون مختلف نویسندگان حاضر در این رویداد خوانش خواهد شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند