هانیه توسلی

زنان آزاردیده نیاز به حمایت قانونی و اجتماعی دارند

به گزارش ردکارپت فیلم: هانیه توسلی با حضور در لایو اینستاگرام ضمن بازخوانی بیانیه پویش ۸۰۰ زن، از روند پیشرفت این کمپین گفت.

هانیه توسلی چهارشنبه با حضور در لایو اینستاگرام روند پیشرفت پویش موسوم به «کمپین مبارزه با خشونت جنسی و جنسیتی با زنان در محیط کار برای زنان فعال در سینما و تئاتر» را شرح داد.
در این لایو ۳۲ دقیقه‌ای علاوه بر توضیح روند حرکت این کارزار از واکنش‌ها به آن نیز گفته شد. این عضو هیئت پنج نفره رسیدگی به آزار و خشونت جنسی در سینما، با توضیح شرایط شکل‌گیری کمپین مذکور گفت: «در شرایطی چنین آیین‌نامه‌ای را آماده کرده‌ایم که از طرفی می‌دانیم برای رسیدگی به این جرائم نقص حقوقی جدی وجود دارد، و از طرف دیگر به خاطر مشکلات فرهنگی حمایت اجتماعی درستی هم از چنین آسیب‌دیدگانی به عمل نمی‌آید.»

به گفته او این کمپین علاوه بر حمایت‌های زیاد با موانع عجیبی نیز مواجه شده است؛ از جمله مردانی که سعی در کوچک جلوه دادن این کار داشتند و یا زنانی که از تأخیر در شکل‌گیری آن گله کرده‌اند.
توسلی همچنین رفتار بعضی از بازیگران را «غیر دموکراتیک» توصیف کرد و گفت: «بعضی از بازیگران با شکایت از ما به نهادهای بالادستی خواستند صدای ما را خفه کنند. شایعات از لزوم حذف زنان امضاکننده بیانیه از پروژه‌های سینمایی حاکی بودند و با این کار ترس در دل این زنان انداختند. بعضی حواشی غیرصحیح نیز ساخته شد و این بیانیه را به سایت‌های خارجی ربط دادند که به هیچ وجه صحیح نیست.»

او در ادامه به‌دلیل ثقیل بودن متن حقوقی برای مردم، متن بیانیه را روخوانی کرد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند