پایتخت

«زیرخاکی» به سرنوشت «پایتخت» دچار شد

به گزارش ردکارپت فیلم: خراسان نوشت: شبکه‌های سراسری تا پیش از ماه محرم سریال طنزی آماده پخش ندارند و ۶ کمدی تکراری از دیگر شبکه‌ها روی آنتن است. نکته جالب در این میان، پخش چندین و چندباره سریال «زیرخاکی» از شبکه‌های مختلف است. ظاهرا این مجموعه هم به سرنوشت «پایتخت» و حتی «نون خ» دچار شده و قرار است در طول سال مدام شاهد بازپخش آن باشیم.

پس از نوروز ۱۴۰۱ و پایان سریال‌های کمدی «زیرخاکی ۳» و «خداداد»، سریال‌های جدید تلویزیون همزمان با ماه رمضان روی آنتن رفتند. تنها مجموعه‌ای که به عنوان سریال طنز پخش شد، «خوشنام» ساخته علیرضا نجف‌زاده بود که این سریال هم اگرچه شوخی‌هایی داشت اما به آن معنا کمدی نبود و اتفاقات بامزه و شوخی‌های فراوانی نداشت.

تلویزیون در ماه رمضان سعی کرد جای خالی ژانر کمدی را با پخش سریال های تکراری پرمخاطب پُر کند و این روند همچنان نیز ادامه دارد اما دست شبکه‌های سراسری از پخش سریال کمدی خالی بود. پس از سریال تکراری «نون خ»، «ولایت عشق» از شبکه یک روی آنتن رفت و هم اکنون سریال «از سرنوشت ۴» از شبکه۲ و مجموعه «حکم رشد» از شبکه۳ در حال پخش است. با توجه به مجموعه‌هایی که به عنوان گزینه جایگزین این سریال‌ها آماده پخش هستند، تا پیش از آغاز ماه محرم، شاهد پخش سریال کمدی جدیدی نخواهیم بود.
وفور کمدی‌های تکراری

در حالی که شبکه‌های سراسری، سریال کمدی جدیدی در حال پخش و در نوبت پخش ندارند اما دیگر شبکه‌ها بسیج شده‌اند سریال‌های کمدی پخش کنند. شبکه تماشا ساعت ۲۱ و ۲۳، دو کمدی «دردسرهای عظیم ۲» و «سه در چهار» را در حال پخش دارد، شبکه آی‌فیلم ساعت ۱۹ و ۲۱، «آخر خط» و «دیوار به دیوار» را پخش می‌کند، شبکه افق ساعت ۲۳:۳۰ «زیرخاکی» و شبکه نسیم ساعت ۲۰ «نقطه سر خط» را در کنداکتور دارند و شبکه شما نیز ساعت ۲۳ سریال «سی سرا» را که در صداوسیمای مرکز خوزستان تولید شده پخش می‌کند.

«زیرخاکی» پای ثابت شبکه‌ها

نکته دیگری که درباره پخش سریال‌های کمدی در تلویزیون به چشم می‌آید، پخش چندین و چندباره سریال «زیرخاکی» از شبکه‌های مختلف است. ظاهرا این مجموعه هم به سرنوشت «پایتخت» و حتی «نون خ» دچار شده و قرار است در طول سال مدام شاهد بازپخش آن باشیم. با بررسی وضعیت پخش «زیرخاکی» در سال ۱۴۰۰ می‌بینید که فصل‌های مختلف این مجموعه در طول یک سال ۳ بار از شبکه‌های گوناگون روی آنتن رفته است.

فصل اول «زیرخاکی» نوروز ۱۴۰۰ از شبکه تماشا بازپخش شد. شبکه یک از آبان ماه شروع به پخش این سریال کرد و آبان و آذر فصل های اول و دوم «زیرخاکی» را در کنداکتور جای داد. «زیرخاکی ۱ و ۲» در پایان سال هم روی آنتن بود و مخاطبان بهمن و اسفند بار دیگر شاهد بازپخش این سریال از شبکه تماشا بودند. این در حالی است که «زیرخاکی ۲» تابستان ۱۴۰۰، همزمان از شبکه یک و تماشا و همچنین فصل سوم آن نوروز ۱۴۰۱، به عنوان دو فصل جدید این مجموعه پخش شدند اما با توجه به بازپخش‌های فصول دیگر در طول سال و با احتساب آن‌ها می‌توان گفت این مجموعه تقریبا بیش از نیمی از سال روی آنتن تلویزیون بوده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند