دستمزد

ستاره‌های هالیوودی چقدر دستمزد می گیرند؟

به گزارش ردکارپت فیلم: اگر چه انقلاب دیجیتالی شرایط را به طرز چشمگیری تغییر داده باشد اما دستمزد حقوق ستارگان سینما همچنان بسیار زیاد است و اغلب آنها می‌توانند با پشت سر گذاشتن سینما و همکاری با سامانه‌های نمایش آنلاین، پول بیشتری هم به جیب بزنند.

دستمزد ۲۰ میلیون دلاری برای نقش‌آفرینی ستاره‌های هالیوودی در یک فیلم از سال ۱۹۹۶ تا کنون به یک استاندارد تبدیل شده است و نخستین بار «جیم کری» برای بازی در فیلم «پسر کابلی» با دریافت چنین رقمی، هالیوود را شگفت زده کرد.

این استاندارد دستمزد برای ستاره های طراز اول سینما در هالیوود همچنان برقرار است و به عنوان مثال «برد پیت» برای فیلم جدید «قطار سریع السیر»، «سندرا بولاک» برای «شهر گمشده D» و «کریس همسورث» برای قسمت جدید فیلم «ثور» چنین رقمی را دریافت کرده است. همچنین «کریس پاین» برای نقش آفرینی در فیلم جدید «سیاه‌چا ها و اژدهایان»، ۱۱.۵ میلیون دلار و «رابرت پتینسون» هم برای حضور در فیلم «بتمن»، ۳ میلیون دلار دستمزد دریافت کرده است.

در چند سال اخیر کمپانی‌ هایی چون نتفلیکس و آمازون دسممزد ستاره های فیلم های تولیدی خود را به طرز چشمگیری افزایش داده اند. به عنوان مثال «دنیل کریگ» برای بازی در دو دنباله فیلم «چاقوکشی» بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دستمزد گرفته است.

«داوین جانسون» که چند سالی است به عنوان پردرآمدترین بازیگر هالیوود شناخته می شود نیز برای بازی در فیلم «شماره یک قرمز»، تا ۵۰ میلیون دلار از آمازون دستمزد می گیرد و «لئوناردو دی کاپریو» و «جنیفر لاورنس» هم برای بازی در فیلم «به بالا نگاه نکن» ساخته «آدام مک کی» و محصول نتفلیکس به ترتیب ۳۰ و ۲۵ میلیون دلار دریافت کرده اند.

«تام کروز» یکی از ستاره هایی است که در هم در سینما و از سامانه های نمایش آنلاین بالاترین دستمزدها را دریافت می کند. او از معدود بازیگرانی است که درصدی از فروش یک فیلم در روز نخست اکران یا عرضه را دریافت می کند و همچنین امر موجب شده تا کنون ده ها میلیون دلار از محل فروش فیلم هایی که در آن بازی کرده نیز کسب کند. ستاره ۵۶ ساله هالیوود برای بازی در فیلم «تاپ گان: ماوریک» ۱۳ میلیون دلار دستمرد گرفته اما در صورت موفقیت فیلم در گیشه، این رقم بسیار بیشتر خواهد شد.

 

بازیگر دستمزد
دنیل کریگ (چاقوکشی)  ۱۰۰ میلیون دلار
دواین جانسون ( شماره یک قرمز) ۵۰ میلیون دلار
ویل اسمیت (شاه ریچارد) ۴۰ میلیون دلار
دنزل واشنگتن (چیزهای کوچک) ۴۰ میلیون دلار
لئوناردو دی کاپریو (به بالا نگاه نکن) ۳۰ میلیون دلار
مارک والبرگ (اسپنسر محرمانه) ۳۰ میلیون دلار
جنیفر لاورنس (به بالا نگاه نکن) ۲۵ میلیون دلار
جولیا رابرتز (دنیا را پشت سر بگذار) ۲۵ میلیون دلار
سندرا بولاک (شهر گمشده D) ۲۰ میلیون دلار
رایان گاسلینگ (مرد خاکستری) ۲۰ میلیون دلار
کریس همسورث (ثور: عشق و توفان) ۲۰ میلیون لار
برد پیت (قطار سریع السیر) ۲۰ میلیون دلار
مایکل بی جوردن (بدون پشیمانی) ۱۵ میلیون دلار
تام کروز (تاپ گان: ماوریک) ۱۳ میلیون دلار

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند