سریال

سریال «خوشنام»‌ شبکه یک رونمایی می‌شود

به گزارش ردکارپت فیلم: سریال «خوشنام» به کارگردانی علیرضا نجف زاده برای شبکه یک سیما تولید می‌شود.

سریال «خوشنام» به تهیه‌کنندگی احمد زالی و کارگردانی علیرضا نجف زاده برای شبکه یک سیما تولید می‌شود. این سریال طنز با بازی متفاوت هومن حاجی عبداللهی در حال تولید است و در خلاصه داستان آن می‌خوانیم؛ از مکافات عمل غافل مشو، گندم از گندم بروید جو ز جو.

هومن حاجی عبداللهی ایفاگر نقش «شهرام» در این سریال است. احمد زالی تهیه کننده سریال «خوشنام» در خصوص تولید این مجموعه تلویزیونی برای شبکه یک سیما گفت: طرح اولیه سریال «خوشنام» اولین بار در سال ۱۳۹۶ توسط محسن کیایی ارائه شد. طرح بسیار جذاب و پر از اکت و داستان‌های شیرینی بود و در ذیل این متن داستانی اخلاقی و اجتماعی روایت می‌شد که می‌توانست محصول آن یک اثر جذاب با فضایی مفرح باشد.

تهیه کننده «خوشنام» ادامه داد: این طرح به گروه فیلم و سریال شبکه یک ارائه شد و توسط محسن کیایی و علی کوچکی کار نگارش آن آغاز شد. نگارش فیلمنامه حدوداً تا سال ۹۷ طول کشید و انصافاً برای ۳۰ قسمت زحمات زیادی کشیده شد. در نهایت ما در سال ۹۹ با نزدیک شدن به زمان تولید با کارگردانان مختلفی برای ساخت این مجموعه گفتگو کردیم.

زالی ادامه داد: بهترین گزینه‌ای که علاقه‌مند به این فیلمنامه و ایده نهفته در آن بود، علیرضا نجف زاده را دیدم که با انگیزه بسیار به ما اضافه شد. در گپ و گفت‌هایی که داشتیم متوجه شدم فضای ذهنی مان بسیار نزدیک است و ایده‌های درخشانی برای متجلی شدن ایده اصلی اثر دارد و همین مسئله منجر به این شد که ما برای بازنویسی فیلمنامه از فهیمه سلیمانی دعوت کردیم تا نگارش نهایی را بر عهده بگیرند. در نهایت بازنویسی فیلمنامه با حساسیت و وسواس بسیار با نظر کارگردان و در راستای ایده‌های مشترکمان انجام شد.

احمد زالی بیان کرد: بعد از نهایی شدن فیلمنامه تصمیم گرفتیم با توجه به فضای عمومی کار که یک درام شیرین و دارای اکت‌های کمدی و طنز است در انتخاب بازیگران سختگیرانه عمل کنیم و سراغ چهره‌هایی برویم که در عرصه کمدی و طنز چه در سینما و چه در تلویزیون سابقه درخشانی داشتند. ضمن اینکه به غیر از نقش‌های اصلی مبنا بر این شد که با هدف جذابیت بیشتر حتی برای نقش‌های کوچک نیز از بازیگران باسابقه و کارنامه دار استفاده کنیم. به جرأت می‌توانم بگویم با حمایت آقای غلامرضا الماسی مدیر محترم گروه فیلم و سریال شبکه یک و جناب آقای زین العابدین مدیر محترم شبکه یک سیما با یکی از بهترین کست‌ها (تیم بازیگری) این سریال تلویزیونی را آغاز کردیم.

تهیه کننده سریال «خوشنام» اظهار کرد: ایفای نقش «شهرام» کاراکتر اصلی سریال بر عهده هومن حاجی عبداللهی است، هومن حاجی عبداللهی بازیگر توانمندی است که سال‌ها در سریال «پایتخت» توانایی خود را در ایفای نقش‌های کمدی و شیرین نشان داده و بر همگان استعداد و توانایی بازی او آشکار شده است، اما این بار ما از او خواستیم تا ایفای یک نقش چند وجهی را بر عهده بگیرد.

حاجی عبداللهی برای رسیدن به این کاراکتر سخت و جذاب انصافا بسیار زحمت می‌کشد و برای ایفای نقش سنگ تمام گذاشت. او ادامه داد: شهره لرستانی هم در نقشی متفاوت ایفاگر کاراکتر «پروین» مادر «شهرام» است و بی تردید با توجه به تجربه و توان ایشان شاهد اجرایی جذاب از خانم لرستانی هم خواهیم بود. فریده سپاه منصور نیز بعد از سال‌ها به دعوت ما در شرایط سخت کرونایی به تلویزیون برگشته و ایفاگر نقش «مهربان» مادربزرگ «شهرام» هست او را نیز در حال و هوایی متفاوت با همیشه خواهیم دید. کاراکتر “پروانه” خاله “شهرام” را سحر ولد بیگی بازی می‌کند که سابقه درخشان در ایفای نقش‌های طنز از او چهره محبوب نزد مخاطبان ساخته و انصافا یکی از بازی‌های درخشان ایشان را در این سریال شاهد خواهید بود.

این تهیه کننده افزود: نیلوفر رجایی فر هم که در سریال پایتخت با نقش یک داعشی حضور پیدا کرد به عنوان خاله کوچک‌تر «شهرام» جلوی دوربین خواهد رفت.

زالی تصریح کرد: سریال ما بعد از یک وقفه چند هفته‌ای که به علت درگیر شدن اغلب بازیگران و عوامل به بیماری کووید ۱۹ متوقف شده بود با شور و انرژی فراوان وارد فاز مجدد تولید شد و هم اکنون در لوکیشنی که خانه‌ی اصلی سریال است مشغول به کار هستیم.

احمد زالی تهیه کننده سریال «خوشنام» در پایان خاطرنشان کرد: با یک تیم فنی و کاملا حرفه ایی و کاربلد در حوزه‌های مختلف از جمله تصویر، صدا و… در پشت دوربین همراه با علیرضا نجف زاده به دنبال ایجاد لحظاتی خاطره انگیز برای مخاطبان شبکه یک سیما هستیم.

زالی در پایان گفت: کار انتخاب بازیگران این سریال کماکان ادامه دارد و با پیشرفت قصه و فیلمنامه درحال مذاکره با چهره‌های محبوب طنز هستیم که به زودی به ما اضافه خواهند شد.

لیست بازیگران سریال تلویزیونی خوشنام: هومن حاج عبدالهی، شهره لرستانی، فریده سپاه منصور، نیلوفر رجایی فر، محمدرضا داودنژاد، مهرداد ضیایی، ساناز سماواتی، الهه جعفری، سیامک ادیب، سلمان خطی، فرزاد حاتمیان، سید رضا حسینی، پروین ملکی، مهری آل آقا و…


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند