جدید

سری جدید «خارج از دید» سراغ «آمریکا» رفت

به گزارش ردکارپت فیلم: سری جدید «خارج از دید» از امشب ششم تیر هر روز ساعت ۱۹:۴۵ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

سری جدید «خارج از دید» با عنوان «آمریکا» به کارگردانی حسن جعفری توسط موسسه فرهنگی هنری اندیشه‌ شهید آوینی و گروه فرهنگ، تاریخ و هنر شبکه یک سیما تولید شده و از روز دوشنبه ۶ تیر هر روز ساعت ۱۹:۴۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

این مجموعه‌ مستند ۸ قسمتی با بررسی سند طراحی شده توسط آمریکا برای سیطره بر جهان در قرن بیست و یکم، کنکاشی پیرامون نحوه اجرای این سند بر علیه ایران در ۲۰ ساله گذشته به عمل می‌آورد.

حسن جعفری در خصوص این مجموعه مستند گفت: بعد از فروپاشی شوروی، سندی به نام «راهبرد امنیت ملّی آمریکا برای قرن بیست و یکم» توسط سران سیاستگذار و نخبگان آمریکایی با هدف سیطره بر جهان طراحی شد.

وی افزود: در آن سند عنوان شد که سه تهدید از سوی ایران، متوجه‌ آمریکا خواهد بود که شامل نفوذ منطقه‌ای ایران، پیشرفت‌های موشکی و فعالیت‌های هسته‌ای است. با مرور سال‌های سپری شده در قرن جدید، مشخص می‌شود که آن‌ها برای هر کدام از این سه وضعیت ایران نقشه‌هایی را اجرایی کردند. ما در این مستند نشان می‌دهیم که همه روسای جمهور درصدد اجرایی کردن این سند هستند. مثلاً با شهادت حاج قاسم سلیمانی به دنبال کم‌کردن نقش ایران در منطقه بودند. با به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای درصدد توقف پیشرفت‌های هسته‌ای ما بودند و هم به دنبال وضع برجام‌های جدید بودند تا ایران را به لحاظ تسلیحات دفاعی و نفوذ منطقه‌ای تحت فشار قرار دهند.

حسن جعفری ادامه داد: این سند نشان می‌دهد که سیاست‌های کلان آمریکا، ارتباطی به روی کارآمدن احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه ندارد و هر ۲ حزب، در سیاست‌های ضد ایران با هم متحد هستند.

سری جدید «خارج از دید» با عنوان «آمریکا» را می‌توانید از روز دوشنبه ۶ هر روز ساعت ۱۹:۴۵ از طریق شبکه یک سیما ببینید.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند