مذاکرات

شرایط ویژه میزبانی سینماهای مردمی « جشنواره فیلم فجر»

به گزارش ردکارپت فیلم: مذاکرات میان مسئولان سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر و متولیان حوزه فروش بلیت و سینماداران ، برای میزبانی ایمن از مخاطبان مردمی در این دوره از جشنواره، شرایط ویژه‌ای را رقم زده است.

پس از چراغ سبز رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت طی بازدید از ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر برای میزبانی از مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، احتمال فعال شدن بخش مردمی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر قوت گرفته است.

در همین راستا جلساتی درباره نحوه فروش بلیت برای سینماهای مردمی و نیز ساز و کار اجرایی این بخش در جشنواره سی و نهم برگزار شده است.

از هفته گذشته دست‌اندرکاران دبیرخانه جشنواره فجر جلساتی را با صاحبان سامانه‌های آنلاین فروش بلیت با محوریت سمفا داشته‌اند تا برنامه‌ریزی‌ها برای انجام بلیت‌فروشی مردمی صورت بگیرد، در این جلسات مقرر شده مثل سال‌های گذشته یک سامانه خاص به صورت انحصاری متولی فروش بلیت نباشد به همین ترتیب انحصار شکسته می‌شود، همچنین قرار است هر سامانه‌ای که تمایل به بلیت‌فروشی در جشنواره دارد درخواست خود را اعلام و نیازهای فنی خود را در این مدت آماده کند. ضمن اینکه در مدت باقی مانده باید ساز و کار سمفا و نواقص فنی آن بررسی و آماده میزبانی و خرید بلیت شود.

امسال به دلیل کرونا و محدودیت‌ها قرار نیست مثل سال‌های گذشته بلیت‌های بخش مردمی به صورت سری فروخته شود، سالن‌های مردمی به شکل یک سوم ظرفیت میزبان مخاطبان خواهد بود و مخاطبان باید بلیت‌ها را تکی بخرند، تمام بلیت‌ها هم به شکل آنلاین فروخته می‌شود.

همچنین خرید بلیت به صورت گیشه‌ای امکان‌پذیر نیست دیگر خبری از صف‌های خرید بلیت در مقابل سینماها نخواهد بود.

به منظور حفظ پروتکل‌های بهداشتی و انجام ضدعفونی سالن‌های سینما فاصله بین سانس‌ها بیش از یک ساعت خواهد بود در این فرآیند بر خروج نفرات قبلی از سالن و ساماندهی ورود افراد جدید نیز نظارت می‌شود.

در سال‌های گذشته برخی صنوف و نهادهایی از سهمیه‌های اختصاصی در بخش بلیت برخوردار بودند اما امسال به صنوف بلیت‌های سهمیه‌ای از طریق خرید آنلاین داده می‌شود.متولیان صنف به اعضای خود کدهایی ارائه می‌دهند تا آنها در هر زمان دلخواه از این بلیت‌ها برای رزرو استفاده کنند. همچنین قرار است از همه ناوگان قابل استفاده سینماها، استفاده شود تا فاصله‌های اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

درباره تعداد بلیت‌ها و زمان فروش هنوز تصمیم‌گیری نشده و این موضوع بستگی به بازبینی فیلم‌ها دارد چون این مرحله به دلیل آماده نبودن فیلم‌ها به کندی پیش می‌رود و فیلم‌هایی که هنوز نسخه اصلی خود را آماده نکرده‌اند، زیاد است و احتمال دارد این وضعیت تا اول بهمن طول بکشد.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت روز گذشته و در حاشیه بازدید از دبیرخانه جشنواره فیلم فجر درباره برپایی جشنواره با حضور مخاطبان گفت: جشنواره سی و نهم با محدودیت‌ها و بر اساس ارزیابی ریسک برپایی آن، برگزار خواهد شد. از مردم استدعا داریم در این دوره جشنواره، با رعایت اصول و توصیه‌نامه‌های بهداشتی شرکت کنند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند