هومن سیدی

شهرتی که اسکار برای فیلم هومن سیدی رقم زد

به گزارش ردکارپت فیلم: فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی، در کمتر از ۲۴ ساعت و فقط با ۴ سانس اکران، آن هم در یک سالن، فروش هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را بدون تبلیغات برای گیشه خود به ثبت رساند.

 مجموع فروش فیلم‌های سینمایی در هفته گذشته، نسبت به دو هفته پیش کمی افزایش یافته اما همچنان فروش فیلم‌های سینمایی نا امید کننده است. در هفته گذشته (۹ تا ۱۵ مهر) مجموع فروش فیلم‌های سینمایی به ۴ میلیارد و ۹۳۲ میلیون تومان رسید. این در حالی است که دو هفته پیش یعنی (۲ تا ۸ مهر) مجموع فروش فیلم‌های سینمایی به دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسیده بود.

در هفته گذشته تنها دو فیلم سینمایی اکران شد. یکی فیلم سینمایی «بام بالا» به کارگردانی جمال سید حاتمی که ۱۴ مهر اکران شد و طی ۲۴ ساعت و با هزار و ۱۱۰ مخاطب، ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروش را تجربه کرد و فیلم بعد نیز «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی است که تنها در یک سینما اکران شده و دلیل اکران آن هم فراهم سازی شرایط برای حضور در مراسم اسکار ۲۰۲۳ است. اکران این فیلم تنها یک هفته خواهد بود، با این حال، ساخته هومن سیدی در ۲۴ ساعت گذشته، تنها در یک سینما و با ۱۶۰ مخاطب ۷میلیون و ۲۰۰هزار تومان را برای گیشه خود به ثبت رسانده، لازم به ذکر است که عوامل این فیلم اعلام کردند که به علت شرایط موجود در جامعه ترجیح می‌دهند در سکوت خبری فیلمشان را اکران کنند و به همین دلیل هم فروش اینترنتی نخواهند داشت.

شهرتی که اسکار برای فیلم هومن سیدی رقم زد

چرا فروش کم شده است؟

دلایل زیادی عامل رخ دادن این اتفاق بودند، یکی از اصلی‌تری و تاثیرگذارترین دلایل این موضوع، شرایط روز جامعه است. از سوی دیگر قرار بود از ششم مهر فیلم‌های «گیج‌گاه» «ملاقات خصوصی» و «خط استوا» روی پرده برود که با توجه به شرایط فعلی سینماها این فیلم‌ها روی پرده نرفتند و سینما روند خود را با همان شرایطی که در ماه قبل بود ادامه داد.

شهرتی که اسکار برای فیلم هومن سیدی رقم زد

وضعیت فیلم‌های پرفروش از زمان اکران چه‌قدر است؟

فیلم سینمایی «انفرادی» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی که اکاران خود را از هفتم اردیبهشت آغاز کرد، در مدت ۵ ماه فروش ۶۸ میلیارد و ۵۷۵ میلیون تومانی را برای خود ثبت کرد و با این رقم فروش صدر نشین جدول فروش شد. پس از آن فیلم سینمایی «علف‌زار» به کارگردانی کاظم‌دانشی که اکرانش را از سوم خرداد شروع کرد، با فروش ۲۰ میلیارد و ۵۲۳ میلیون تومانی جایگاه دوم فروش گیشه را به خود اختصاص داد. «تی‌تی» به کارگردانی آیدا پناهنده نیز از ۱۵ تیر تا امروز ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش داشت و با این رقم جایگاه سوم گیشه را به خود اختصاص داد.

«ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار، «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد و انیمیشن«پسر دلفینی» نیز با فروش‌های ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به ترتیب جایگاه، چهارم، پنجم و ششم گیشه را در فروش کل به دست آوردند. البته لازم به ذکر است این طبقه‌بندی، تنها مربوط به فیلم‌هایی است که در حال حاضر روی پرده سینما هستند و هنوز اکران آن‌ها به پایان نرسیده است.

شهرتی که اسکار برای فیلم هومن سیدی رقم زد

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند