استیون اسپیلبرگ

فیلم زندگینامه‌ای اسپیلبرگ در جشنواره تورنتو ۲۰۲۲ دیده می‌شود

به گزارش ردکارپت فیلم: استیون اسپیلبرگ فیلم «فبل‌منز» که فیلمی زندگینامه‌ای است را برای اولین بار در جشنواره تورنتو به نمایش عموم درمی‌آورد.

جدیدترین فیلم استیون اسپیلبرگ که عنوانش «فبل‌من‌ها» یا «خانواده فبل‌من» است برای اولین بار در جشنواره تورنتو ۲۰۲۲ دیده می‌شود.

با نمایش این فیلم خود اسپیلبرگ نیز برای اولین بار راهی جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو می‌شود تا فیلمی را که از آن به عنوان «پرتره‌ای عمیقاً شخصی از کودکی آمریکایی قرن بیستم» توصیف شده، به نمایش درآورد.

اسپیلبرگ فیلمنامه این فیلم را با همکاری تونی کوشنر با الهام از کودکی خودش نوشته است. کوشنر پیش از این نویسنده فیلمنامه‌های «لینکلن»، «مونیخ» و «داستان وست ساید» وی بود.

در معرفی رسمی فیلم برای جشنواره تورنتو آمده است: «فبل‌منز» داستانی درباره بزرگ شدن و درباره مرد جوانی است که به کشف رازهای خانوادگی می‌رود و فیلم قدرت سینما و کمک به ما برای دیدن حقیقت درباره دیگران و خودمان را بازمی‌نمایاند.

در این فیلم میشل ویلیامز در نقش مادر و ست روگن در نقش عموی اسپیلبرگ بازی ‌کرده‌اند. پل دینو، گابریل لابِل، جنی برلین، جولیا باترز، رابین بارتلت، کیلی کارستن و جاد هرش دیگر بازیگران فیلم را تشکیل داده‌اند.

وقتی اسپیلبرگ ویلیامز را برای ایفای نقش مادرش انتخاب کرد، این بازیگر از نقشش به عنوان نقشی خنده‌دار، غم‌انگیز و در واقع همه‌چیز یاد کرد و گفت: درباره عظمت زندگی است. سعی داریم همه این‌ها را نشان دهیم.

اسپیلبرگ پس از ساختن «داستان وست ساید» به سراغ «فبل‌من‌ها» رفت. «داستان وست ساید» دسامبر پیش در سینماها اکران شد و با وجود موزیکال بودن در گیشه شکست خورد، ولی نقدهای خوبی گرفت و هفت نامزدی اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

یونیورسال فیلم «فبل‌من‌ها» را ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) راهی سینماها می‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ۲۰۲۲ از ۸ تا ۱۸ سپتامبر (۱۷ تا ۲۷ شهریور) برگزار خواهد شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند