«قصر شیرین» یک جایزه بین‌المللی دیگر گرفت

به گزارش ردکارپت: ۳فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی پس از دو حضور موفقیت‌آمیز در جشنواره‌های خارجی حالا از جشنواره گرجستان نیز دو جایزه معتبر دریافت کرد.

«قصر شیرین» در سومین حضور بین‌المللی خود در جشنواره فیلم باتومی گرجستان دو جایزه اصلی بهترین کارگردان و بهترین فیلم از نگاه منتقدان را کسب کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های هنری باتومی از تاریخ ۱۵ تا ۲۲ اکتبر (۲۴ تا ۳۱ شهریور ماه) در کشور گرجستان برگزار شد.

این فیلم به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا میرکریمی پیش از این جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد را از جشنواره فیلم شانگهای و جایزه بهترین فیلم را از جشنواره بین‌المللی شرق و غرب اورنبورگ دریافت کرده بود.

«قصر شیرین» همچنان در سینماهای سراسر کشور در حال اکران است و تاکنون نزدیک به ۴ میلیارد گیشه داشته است. شرکت ایریماژ پخش بین المللی «قصر شیرین» را بر عهده دارد.

حامد بهداد، ژیلا شاهی، اکبر آئین، آزاده نوبهار، محمد اشکان‌فر، محمد عسگری، یونا تدین، نیوشا علیپور، بابک لطفی خواجه‌پاشا و زهیر یاری بازیگران این فیلم هستند.

در خلاصه داستان «قصر شیرین» آمده است: جلال مرادی ۴۲ ساله طی تصادفی خانواده‌ای را به قتل می‌رساند، اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می شود. او پس از گذراندن دوران زندان، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهری دیگر می رود، پس از دو سال به شهرش باز می‌گردد زیرا که زنش دچار مرگ مغزی شده است…


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند