جایزه

لغو اعطای یک جایزه به «نیکول کیدمن»

به گزارش ردکارپت فیلم: موسسه فیلم آمریکا اعلام کرد که برنامه اعطای جایزه امسال خود به «نیکول کیدمن» را به دلیل اختلافات در جامعه سینمایی در مقطع فعلی، به زمان دیگری موکول کرده است.

موسسه فیلم آمریکا تایید کرد که اعطای چهل و نهمین جایزه سالانه دستاورد سینمایی خود را به دلیل اعتصاب نویسندگان هالیوود به تعویق انداخته است. این رویداد برای ۱۰ ژوئن برنامه ریزی شده بود.

این نهاد سینمایی در بیانیه ای گفت: «برای نزدیک به نیم قرن، جایزه دستاورد زندگی موسسه فیلم آمریکا (AFI)، هنرمندان و مخاطبان را برای تجلیل از برتری در شکل هنری گرد هم آورده است. با توجه به اختلافات اخیر در جامعه سینمایی، موسسه تصمیم گرفته است که رویداد امسال را با هدف ایجاد شرایط شایسته دریافت کننده جایزه به تعویق بیندازد.

هنوز خبری از تاریخ جدید اعطای این جایزه نیست چرا که برخی انتظار دارند اعتصاب نویسندگان هفته‌ها و شاید ماه‌ها ادامه یابد. آخرین اعتصاب نویسندگان که در سال ۲۰۰۷ آغاز شد، ۱۰۰ روز به طول انجامید. اعتصاب فعلی ساخت تولیدات سینمایی و برنامه‌های تلویزیونی را تحت تأثیر قرار داده است و منجر به لغو، به تعویق افتادن و تغییر قالب برخی برنامه‌ها شده است.

انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) با اعلام اختلافات گسترده با استودیوهای فیلمسازی از چند روز پیش، نخستین اعتصاب سراسری خود را در ۱۵ سال اخیر آغاز کرده‌اند. این انجمن در یک سند طولانی پیشنهادهایی در راستای افزایش حق و حقوق نویسندگان در صنعت سینما و تلویزیون آمریکا مطرح کردند که این پیشنهادات از سوی اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون آمریکا پذیرفته نشده است.

 

«نیکول کیدمن» قرار بود اولین بازیگر استرالیایی شود که جایزه دستاورد موسسه فیلم آمریکا را دریافت می‌کند. این بازیگر و تهیه کننده ۵۵ ساله برنده اسکار، فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۹۸۰ آغاز کرد و به عنوان بازیگر در نقش‌های متفاوتی در آثار فیلمسازان مولفی چون «جین کمپیون»، «سوفیا کاپولا»، «باز لورمن»، «آنتونی مینگلا»، «سیدنی پولاک»، «لارس فون تریه» و «استنلی کوبریک» مقابل دوربین رفته است.

«بت دیویس»، «آلفرد هیچکاک»، «جیمز استوارت»، «جین کلی»، «کرک داگلاس»، «سیدنی پواتیه»، «الیزابت تیلور»، «مارتین اسکورسیزی»، «استیون اسپیلبرگ»، «هریسون فورد»، «باربارا استرایسند»، «تام هنکس»، «مریل استریپ»، « آل پاچینو»، «مورگان فریمن»، «جین فوندا»، «دایان کیتون»، «جورج کلونی»، «دنزل واشنگتن» و «جولی اندروز» از جمله‌های چهره‌هایی هستند که تاکنون جایزه سالانه دستاورد سینمایی موسسه فیلم آمریکا را دریافت کرده‌اند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند