جشنواره

معرفی فیلم‌های بخش مسابقه ۲۰۲۰ جشنواره سن‌سباستین

به گزارش ردکارپت فیلم: مهم‌ترین جشنواره سینمایی اسپانیا در حالی فیلم‌های منتخب برای بخش مسابقه ۲۰۲۰ را انتخاب کرد که فیلم‌های منتخب جشنواره برگزار نشده کن در این فهرست جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند.

جشنواره فیلم سن‌سباستین ۶ فیلم را برای بخش رقابتی امسال خود انتخاب کرده که از این میان ۵ فیلم با برچسب «کن ۲۰۲۰» بوده‌اند.

در حالی که جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد و نام شماری از فیلم‌ها را با برچسب کن اعلام کرد تا نشان دهد این فیلم‌ها در این جشنواره جای می‌داشتند، جشنواره سن‌سباستین نیز از فیلم‌های برچسب کن استقبال کرد.

در فهرست سن سباستین که دیروز جمعه منتشر شد دو فیلم مهم با برچسب کن جای دارند که هفته پیش در بخش «مارش دو فیلم» کن که به صورت آنلاین برگزار شد نیز درخشیدند. این دو فیلم شامل فیلم جدید فرانسوا اوزون با عنوان «تابستان ۸۵» محصولی از فرانسه و بلژیک و فیلم «دور دیگر» توماس وینتربرگ محصول مشترکی از دانمارک، سوئد و هلند هستند.

این فهرست دو عنوان دیگر با برچسب کن شامل فیلم «مادران حقیقی» نائومی کاواسه از ژاپن و فیلم «در غروب» شاروناس بارتاس از لیتوانی را دربرگرفته است.

«آغاز» نخستین ساخته دیا کولومبگاشویلی از گرجستان که با همکاری فرانسه تولید شده نیز فیلم دیگری است که به بخش رقابتی سن‌سباستین راه یافته و در بخش رقابتی کن نیز در بخش فیلم اول یک کارگردان جای داشت. «بچه گریانی این اطراف هست؟» ساخته تاکوما ساتو از ژاپن دیگر فیلم منتخب این دوره سن‌سباستین است.

«دور دیگر» و «مادران حقیقی» از جمله فیلم‌هایی هستند که برای نخستین بار در جشنواره فیلم تورنتو در ماه سپتامبر به نمایش درمی‌آیند. اما «آغاز» و «بچه گریانی این اطراف هست؟» اولین اکران جهانی شان را در سن‌سباستین تجربه می‌کنند. «در غروب» هم اولین اکران بین‌المللی‌اش را تجربه می‌کند و تاکنون تنها در لیتوانی اکران شده است.

هنوز فهرست فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره سن‌سباستین کامل نشده و به شیوه هر سال این کار به تدریج انجام می‌شود.

پیش‌تر اعلام شده بود «فستیوال ریفکین» فیلم جدید وودی آلن به عنوان فیلم افتتاحیه این دوره انتخاب شده است.

شصت و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سن‌سباستین از ۱۸ تا ۲۶ سپتامبر (۲۸ شهریور تا ۵ مهر) برگزار می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند