فروش

هوتن شکیبا و الناز شاکردوست می‌توانند رکورد بزنند؟

به گزارش ردکارپت فیلم: از روز گذشته تا ۱۴ روز آینده، قیمت بلیت سینماها نیم‌بها خواهد ماند و امید می‌رود که با اجرایی کردن این طرح وضعیت فروش فیلم‌ها بهبود یابد.

 مجمع فروش فیلم‌های سینمایی در هفته‌ای که گذشت(۱۶ تا ۲۲ مهر) ۴میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود، این رقم حتی نسبت به دو هفته پیش یعنی (۹ تا ۱۵ مهر) نیز با کاهش ۷۰۰ میلیون تومانی مواجه بود.

به دلیل اینکه اوضاع فروش بسیار نابه‌سامان بود، در چهاردهمین جلسه شورای راهبردی اکران مصوب شد برای تقویت چرخه اکران فیلم‌ها ضمن بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغاتی تلویزیونی و تبلیغات شهری، همراه با جشن مهر سینمای ایران در استان‌ها و مناطق مختلف کشور، سینماها به صورت نیم‌بها پذیرای علاقه‌مندان باشند.

این طرح از دیروز (۲۱ مهر) ۲۲ مهر اجرایی شد و در نخستین روز ۴۱ هزار نفر به سینما رفتند که این آمار، ۱۱ هزار نفر بیشتر از پنجشنبه هفته گذشته است.

پسر دلفینی با ۱۳ هزار، انفرادی با ۹ هزار، ابلق با ۵ هزار، دوزیست با ۴۸۰۰ و تی‌تی با ۲۴۰۰ بلیت، پرمخاطب‌ترین فیلم‌های دیروز بودند.

هوتن شکیبا و الناز شاکردوست می‌توانند رکورد بزنن؟

هم‌اکنون درام‌های اجتماعی و خانوادگی ابلق، دوزیست، تی‌تی، علف‌زار، نمور، شب طلایی، برای مرجان و بدون قرار قبلی و کمدی‌های انفرادی، سگ‌بند، چند می‌گیری گریه کنی ۲، کوزوو و بانک‌زده‌ها به روی پرده است. اما حدود یک هفته است که هیچ فیلم تازه‌ای روی پرده سینما نرفته و این در شرایطی است که تعداد زیادی فیلم پشت صف اکران مانده‌اند و چون فیلم جدیدی در سینما اکران نمی‌شود مخاطب تازه‌ای هم به سینما پا نمی‌گذارد.

هوتن شکیبا و الناز شاکردوست می‌توانند رکورد بزنن؟

سه فیلم پر فروش گیشه

مجموع سه فیلم پر فروش گیشه در هفته‌ای که گذشت روی هم رفته به سه میلیارد تومان نرسید. باید منتظر ماند و دید آیا با اجرایی کردن این طرح، به طور مثال فیلم ابلق به کارگردانی نرگس آبیار و بازی الناز شاکردوست و هوتن شکیبا، می‌تواند، دوباره به عرصه رقابت بازگردد و با فروش میلیاردی رکورد قبلی خود را بشکند یا خیر!


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند