پهلوان

پای طیب به تئاتر باز شد

به گزارش ردکارپت فیلم: نام پهلوان طیب برای قدیمی‌ترهای ایران نامی آشناست اما جوان‌ترها شاید کمتر او را بشناسند. با این حال قرار است نمایشی درباره او روی صحنه برود.

نمایش «طیب» به نویسندگی کهبد تاراج و کارگردانی مجید رحمتی در سالن استاد سمندریان تماشاخانه‌ ایران‌شهر به صحنه می‌رود.

طیب حاج‌رضایی زاده سال ۱۲۹۰، اصالتا اهل شهرستان آوج که از باستانی‌کارهای دوران پهلوی و از جمله افرادی بود که در ادبیات محاوره‌ای آن زمان به لات یا لوطی مشهور بودند. او در سال ۱۳۳۲ از موافقین دودمان شاهنشاهی پهلوی در کودتای ۲۸ مرداد بود که بعداً به مخالفت با شاه برخاست و پس از گذراندن مدتی در زندان، در سال ۱۳۴۲ تیرباران شد.

حالا قرار است نمایش «طیب» به مقاطع گوناگون زندگی این شخصیت بپردازد.

مجید رحمتی پیش‌تر نمایشنامه «کریمولوژی» را نوشته و در آن بازی کرده بود. این نمایش درباره کریم شیره‌ای، طلخک محبوب ناصرالدین شاه بود که با کارگردانی رضا بهرامی روی صحنه رفت و حالا این گروه پهلوان طیب را دستمایه اجرای نمایش تازه خود قرار داده‌اند.

بر اساس اعلام روابط عمومی تماشاخانه‌ ایران‌شهر، این اثر نمایشی با بازی مه‌لقا باقری، کهبد تاراج، شهروز دل‌افکار، آبتین رحمتی، سیدصدرا سبحانیان، شهاب عباسیان، امیر عدل پرور و سیدجواد یحیوی روی صحنه می‌رود.

سایر عوامل نمایش “طیب” عبارتند از: کهبد تاراج مشاور کارگردان، کارن کیانی و هانیه تائبی دستیاران کارگردان، روشان رستم‌پور منشی صحنه، حسین ورزنده، محمد فرجی پور و خدیجه بابادی مدیر صحنه، کهرام تاراج مدیر تولید، ماریا حاجیها طراح گریم، رضا خضرایی طراح نور، سهیلا جوادی طراح لباس، مجید رحمتی طراح صحنه، آرش موسوی طراح صدا و آهنگساز، شایان کیانی طراح پوستر و بروشور و تیزر تبلیغاتی، رضا جاویدی عکاس.

نمایش «طیب» از سیزدهم تیر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در سالن استاد سمندریان اجراهای خود را آغاز می‌کند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند