غارت

پسر ایرج قادری کارگردان شد

به گزارش ردکارپت فیلم: فرزند مرحوم ایرج قادری از ساخت فیلم سینمایی به نام «غارت» به عنوان دومین تجربه کارگردانی خود خبر داد.

ژوبین قادری که پیشتر فیلم سینمایی پارادوکس را ساخته اما هنوز اکران نشده، با اشاره به این که فیلم هم اینک در مرحله پیش تولید خود قرار دارد، اظهار داشت: غارت، داستان بسیار خوبی دارد که من را جذب کرد. با توجه به این که تامین سرمایه فیلمسازی بر اساس شناخت ذائقه مخاطب کار دشواری است، ارگان ها، نهادها و تمامی دست اندرکاران و مسوولانی که می توانند، امروز به داد ما برسند تا بتوانیم کار کنیم.

وی برآورد ساخت فیلم را حدود ۱۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تا حدودی از این مبلغ را بخش خصوصی تامین می کند و برای تامین بخش دیگر در زمینه تبلیغات توافق هایی حاصل شده است.

قادری گفت: امید است تا یک‌ونیم ماه آینده و پس از پایان پیش تولید، فیلمبرداری غارت آغاز شود، با تعدادی از بازیگران چهره صحبت‌هایی شده اما هنوز در این ارتباط توافقی به دست نیامده است.

کارگردان فیلم سینمایی پارادوکس خاطرنشان کرد: فیلمبرداری پروژه آذرماه آغاز می‌شود و دو ماه مدت زمان تولید خواهد بود و دو ماه دیگر هم برای پس تولید کار در نظر گرفته شده است.

قادری گفت: ۷۰ درصد بودجه فیلم توسط بخش خصوصی و مابقی از طریق تبلیغات تامین می شود.

وی خاطرنشان کرد: داستان فیلم، سیاسی و روایتگر جرایم اقتصادی کلان در پنج سال پایانی پیش از آغاز دولت دوازدهم است که با چهار جامعه شناس و تحلیلگر این مساله موشکافی شده و من هم از حیث هنری اظهارنظر کردم.

این کارگردان گفت: نویسنده کار بهروز درخشان است و برای تهیه‌کنندگی کار با دو نفر در حال مذاکره هستیم.

فرزند ایرج قادری همچنین خاطرنشان کرد: پدر من بعد از انقلاب اولین کسی بود که نخستین فیلم را در ژانر دفاع مقدس به نام برزخی ها ساخت که در آن تمام ستارگان پیش از انقلاب حضور داشتند و همگی با نظام و روش جدید بیعت کردند.

وی افزود: این فیلم که همچنان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران است در زمان اکران در دو هفته ۸ میلیون تومان فروخت.

کارگردان پروژه سینمایی غارت گفت: پدرم اولین کسی بود که این مسیر را باز کرد، بعد از آن فیلم دادا را ساخت که داستان یزید و امام حسین(ع) زمان بود و در پنجمین سوار سرنوشت که در ارتباط با مسائل رژیم سابق و ورود مواد مخدر توسط این رژیم بود، ایفای نقش کرد.

فرزند ایرج قادری اضافه کرد: پدرم، فیلم های مختلفی مانند تاراج را ساخت که به نفع نظام و انقلاب بود. من هم پیرو نگرش پدر که معتقد بود این انقلاب، یک انقلاب فرهنگی بوده و ما آمدیم که اصلاح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ایرج قادری پیش از انقلاب آثاری را تولید کرد که همگی به نفع انقلاب بود و در فیلم‌هایش همگی صحبت از خدا، اسلام و حرکت به سمت این گونه مسائل است.

قادری گفت: من پیشتر هم گفته ام که هر کاری انجام دهم پیرو همین راه پدرم هستم که فعالیت به سمت فرهنگ ایرانی اسلامی بود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند