مشهور

چهره‌های مشهوری که به بیماری‌های عجیبی مبتلا هستند

به گزارش ردکارپت فیلم: برخی از افراد مشهور به بیماری‌هایی عجیبی مبتلا هستند که حتی با پول هم قابل درمان نیست.

افراد مشهور نیز مثل مردم عادی بیمار می‌شوند. متأسفانه برای برخی از افراد مشهور که به بیماری خاص مبتلا هستند، پول نمی‌تواند باعث از بین رفتن برخی از این بیماری‌هایشان شود. در اینجا نام تعدادی از چهره‌های مشهور با برخی بیماری‌های جالب و بسیار عجیب آورده شده است.

شر (Cher)

شر، خواننده و بازیگر از اواخر دهه ۸۰ بیمار است و شرایط وی هرگز بهبود نخواهد یافت. پس از بیمار شدن با ویروس آپشتین بار، (Epstein-Barr)، زندگی برای شر هرگز مانند سابق نبود. او تنها برای بهبود یافتن سه سال از کارش مرخصی گرفت. او حتی برای درمان به آلمان رفت تا درمان‌هایی را انجام دهد که در ایالات متحده در آن زمان وجود نداشت. علائم شر یک سال به قدری شدید بود که فکر می‌کرد ممکن است بمیرد. بیماری وی حتی با پیامد‌های ویرانگر سندرم خستگی مزمن همراه است، بیماری که معمولا پس از آلوده شدن فرد به چنین ویروسی اتفاق می‌افتد. هیچ درمانی برای درمان ویروس آپشتین بار وجود ندارد، اما روش‌هایی برای تسکین علائم وجود دارد.

سلنا گومز (Selena Gomez)

شما هرگز تصور نمی‌کردید که یک هنرمند جوان و با استعداد مانند سلنا گومز ممکن است به یک بیماری مزمن دچار شده باشد. چند سال پیش، گومز به لوپوس، یک بیماری خود ایمنی مبتلا شد. در این بیماری، بدن به طور تصادفی به هر یک از اعضا از جمله پوست، اندام‌های داخلی و مفاصل حمله می‌کند. زیرا سیستم ایمنی بدن قادر به تشخیص بافت‌های سالم از مهاجمان خارجی نیست. پس از تشخیص، سلنا از بیماری خود چنان افسردگی و اضطراب داشت که مجبور شد تور‌های خود را لغو کند. این علائم شایع لوپوس است، اما این بیماری همچنین دارای علائم جسمی دیگری مانند ریزش مو، بثورات و تب است.

جیمی کیمل (Jimmy Kimmel)

برای یک مجری برنامه در اواخر شب بسیار جالب است که از اختلال خواب رنج می‌برند. اما دوباره، ممکن است استدلال کنید که مهم نیست، زیرا به هر حال همه آن نمایش‌های اواخر شب در روز ضبط می‌شوند. این گونه نیست. نارکولپسی نوعی اختلال خواب است که می‌تواند در هر زمان از روز و هر مکان خود را نشان دهد. جیمی کیمل به معنای واقعی کلمه می‌تواند به طور تصادفی خوابش ببرد. اگرچه جیمی ادعا می‌کند که نارکولپسی وی در مقایسه با او خفیف است، اما او می‌گوید هرگز از خواب دور نیست. نارکولپسی همچنین می‌تواند علائم شدیدی مانند لنگی اندام را داشته باشد و در واقع کاملا خطرناک باشد. تصور کنید هنگام راه رفتن در وسط جاده، به طور ناگهانی به خواب می‌روید. تصادفات اتفاق می‌افتد، بله اتفاق می‌افتد.

سیا (Sia)

نابغه موسیقی، سیا چند سال پیش فاش کرد که به بیماری گریوز مبتلا شده است. این بیماری بر غده تیروئید تأثیر می‌گذارد و باعث ایجاد بیش فعالی غیرطبیعی در فعل و انفعالات متابولیکی اندام می‌شود. سیا برخی از علائم خود را قبلا به اشتراک گذاشته است که شامل لرزش و مشکلات اعصاب است. وی حتی ادعا می‌کند که این بیماری نوع نگاه او را کاملا تغییر داده است. برخی دیگر از علائم بیماری گریوز شامل تعریق، اسهال، کاهش وزن و لرزش است. این بیماری همچنین باعث خواب بیش از حد معمول وی شده است. این بیماری می‌تواند برای کسانی که مشاغل سنتی دارند مشکل ساز شود.

ونوس ویلیامز (Venus Williams)

چهره‌های مشهور با بیماری‌های بسیار عجیب و غریب / مرضیه میرزائی علی آبادی

سوپراستار تنیس ونوس ویلیامز از سندرم شوگرن رنج می‌برد، یک بیماری خودایمنی دیگر که علائم مختلف زیادی را نشان می‌دهد. شوگرن قسمت بزرگی از جمعیت را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اطلاعات کمی در مورد آن در دست است. این بیماری به غدد بزاقی و مجاری اشک حمله می‌کند و باعث خشکی بی امان چشم و دهان می‌شود. موارد شدیدتر شوگرن شامل خستگی، درد مفصل، اختلالات خواب و بی حسی در اندام‌ها است. در حالی که علائم ممکن است خفیف باقی بمانند، اما در طول زمان می‌توانند بدتر شوند. شوگرن در حال حاضر هیچ درمانی ندارد.

کیم کارداشیان (Kim Kardashian)

از زمانی که کیم در سال ۲۰۱۱ به بیماری پوستی پسوریازیس مبتلا شد، در مورد چگونگی تأثیر بیماری خود ایمنی بر زندگی او اظهار نظر کرده است. پسوریازیس به دلیل رشد سریع سلول‌های پوستی ایجاد می‌شود که اغلب به صورت رشد پوسته پوسته ضخیم یا لکه‌های قرمز خشن در سطح پوست ظاهر می‌شود. شدت بیماری ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد و درمان‌ها نیز متفاوت عمل خواهند کرد. طبق گفته پزشکی که بیماری کیم را تشخیص داده است، پسوریازیس وی بیشتر به دلیل فشار شدید و استرس ایجاد شده است. از آنجا که او در مورد بیماری خود اطلاع پیدا کرده است، کیم آموخته است که استرس خود را کنترل کند تا از شدت گرفتن بیماری جلوگیری کند.

شنن دوهرتی (Shannen Doherty)

چهره‌های مشهور با بیماری‌های بسیار عجیب و غریب / مرضیه میرزائی علی آبادی

شانن از اواخر دهه ۹۰ صریحا در مورد بیماری کرون صحبت کرده است؛ به این امید که به افرادی را که ممکن است از آن رنج ببرند آموزش دهد. کرون یک اختلال خود ایمنی است که باعث می‌شود دستگاه روده ملتهب شود. شایع‌ترین علائم بسیار عمومی هست که تشخیص آن گاهی دشوار است. برخی از علائم شامل درد شکم، اسهال، زخم، کاهش وزن و خون در مدفوع است. علائم دیگر می‌تواند شامل تب، خستگی، زخم‌های دهان و سایر اختلالات پوستی باشد. مقابله با کرون یک بیماری دشوار است و فقط با روش‌های درمانی قابل کنترل است.

بیلی کورگن (Billy Corgan)

خواننده اصلی و گیتاریست گروه معروف راک اسمشینگ پامپکینز، از بیماری رنج می‌برد که پوست او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر تا به حال دست چپ بیلی کورگان را دیده اید، متوجه می‌شوید که روی آن طرح‌های بنفش مایل به قرمز وجود دارد. این نشانه سندرم کلیپل ترنونه (سندروم واریس مادرزادی) است، یک اختلال عروقی بسیار نادر که از چند طریق خود را نشان می‌دهد. یکی با لکه‌های بنفش است. برخی از موارد شدید نیز ممکن است با نقص جسمی همراه باشد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند