درمان

چه خبر از وضعیت “اسدالله یکتا” ی سینما

به گزارش ردکارپت فیلم: اسدالله یکتا بازیگری که اخیرا در صفحه شخصی خود برای آگهی و تبلیغات اعلام آمادگی کرده ، مدتی است در خانه در حال دوا و درمان است.

به تازگی اسدالله یکتا، بازیگر پیشکسوت، در صفحه شخصی خود برای انجام تبلیغات اعلام آمادگی کرده و گله‌هایی را بابت وضعیت شغلی خود مطرح کرده است. ما برای جویا شدن از وضعیت کاری این بازیگر با او تماس گرفتیم ولی در این تماس با خبر شدیم که فعلا حال جسمانی خوشی هم ندارد.

این بازیگر در حالی که به سختی صحبت می‌کرد، درباره حال و احوال این روزهای خود گفت: چند روز پیش زمین خوردم و تنفسم دچار مشکل شد و شب‌ها نفسم بند می‌آید. عکس گرفته‌ام و آزمایش هم داده‌ام و ظاهرا مشکلم جدی نیست ولی برای نفس کشیدن اذیت می‌شوم.

از آنجاکه او به سختی صحبت می‌کرد، با همسرش هم‌کلام شدیم تا حال این بازیگر را از او جویا شویم. همسر یکتا هم توضیح داد که به جز مساله زمین‌خوردگی که تنفس او را سخت کرده، معده‌اش هم دچار عفونت شده و ظاهرا مشکوک به کروناست ولی ترجیح می‌دهند به بیمارستان نرود چون محیط بیمارستان را خطرناک می‌دانند.

همسر یکتا گفت: نمی‌دانیم چه کنیم. ترجیح می‌دهیم در خانه دوا و درمان کند چون محیط بیمارستان‌ها آلوده است و در آنجا همه جور بیماری بستری می‌شود.

او ادامه داد: از خانه سینما هم تماس گرفتند و پیگیر حالش شدند و می‌خواستند که او را بستری کنند ولی ما قبول نکردیم و ترجیح می‌دهیم در خانه درمان شود.

همسر یکتا درباره وضعیت بیمه این بازیگر هم توضیح داد: از طرف خانه سینما بیمه هستیم و مشکلی از این بابت نداریم.

او درباره وضعیت کاری همسرش نیز گفت: پیشنهاد کاری هست ولی پروژه‌ها به خاطر کرونا عقب افتاده‌اند  و فعلا ایشان خانه‌نشین شده تا وضعیت بهتر شود.

در چند روز گذشته اسدالله یکتا در صفحه شخصی خود از شرایط کاری‌اش ابراز تاسف کرده  و گفته است بعد از ۵۰ سال سابقه بازیگری، آمادگی مشارکت در تبلیغات را دارد.

او پیش‌تر هم گرفتار مشکلات اقتصادی شده و به مشاغلی دیگری روی آورده اما خودش در گفتگویی اعلام کرده صحبت کردن درباره آن مقطع از زندگی‌اش او را آزار می‌دهد و دوست ندارد درباره آن دوره مطلبی بگوید.

اسدالله یکتا بازیگر کوتاه قامت سینما و تلویزیون، متولد سال ۱۳۲۶ است که پیشینه تئاتری دارد. او در بیش از ۹۰ فیلم سینمایی و چند مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته است.

از جمله فعالیت‌های او در دهه‌های اخیر بازی در فیلم‌هایی مانند «سامورایی در برلین»، «زندانی‌ها»، «چهارراه استانبول»، «دارکوب»،«نهنگ عنبر ۲»، «خفه‌گی»، «ماه تی تی» ، «گشت ۲»، «رسوایی»،«چند می‌گیری گریه کنی» و … است. او با بازی در فیلم‌هایی مانند «هامون»، «بوی کافور، عطر یاس»، «گاهی به آسمان نگاه کن»، «کاکادو» و … تجربه همکاری با کارگردان‌هایی مانند داریوش مهرجویی، بهمن فرمان‌آرا، کمال تبریزی، تهمینه میلانی و …. را دارد. بازی در مجموعه‌های تلویزیونی «چاق و لاغر»، «هزاران چشم» «فوتبالیست‌ها»،«داستان یک زندگی» «ستایش ۳» و … بخش دیگری از کارنامه بازیگری اوست.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند