کیانو ریوز

کیانو ریوز چطور «جان ویک» را مال خود کرد

به گزارش ردکارپت فیلم: با انتشار کتابی درباره فیلم‌های «جان ویک» روشن شد کیانو ریوز تغییراتی در این شخصیت داده تا خودش بتواند در نقش وی ظاهر شود.

با انتشار کتابی درباره فیلم‌های «جان ویک» روشن شد کیانو ریوز تغییراتی در این شخصیت داده تا خودش بتواند در نقش وی ظاهر شود. کیانو ریوز در طول ۷ سال اخیر «جان ویک» را به یک قهرمان اکشن نمادین بدل کرده، اما این نقش درواقع برای بازیگری نوشته شده بود که باید بیشتر شبیه هریسون فورد یا کلینت ایستوود می‌بود.

با انتشار یک کتاب حقایقی از این فیلم توسط افراد دست اندرکارش فاش شده است. در این کتاب که با عنوان عجیب «آنها نباید سگش را می‌کشتند: تاریخ شفاهی کامل بدون سانسور جان ویک، گان فو و عصر جدید اکشن» منتشر شده، باسیل ایوانیک که تهیه‌کننده این مجموعه فیلم‌هاست تایید کرده شخصیت اصلی این فیلم در فیلمنامه اصلی، مردی ۷۵ ساله بود.

ایوانیک در کتاب گفته است فیلمنامه این فیلم به اسم «تسخیر» توسط درک کولستاد نوشته شده بود و یکی از بهترین دوستان وی این فیلمنامه را برایش فرستاد.

وی گفته است: در واقع مردی ۷۵ ساله که ۲۵ سال از بازنشستگی‌اش می‌گذشت، باید این نقش را بازی می‌کرد. مثلاً تماشای لگد زدن کلینت ایستوود لذت‌بخش می‌شد. من هم به یکی دو نامی فکر کردم که می‌توانستند این نقش را بازی کنند: کلینت ایستوود و هریسون فورد.

ایوانیک در ادامه درباره اینکه چگونه کیانو ریوز جذب این پروژه شد می‌گوید: یکی دیگر از دوستان صمیمی من در دنیا، جیمی دارمودی است که آن زمان کارگذار کیانو بود. از من پرسید فیلم اکشنی برای کیانو ریوز داری؟ و من یادم افتاد که کیانو یکی از ستاره‌های اکشن بزرگ ۲۵ سال اخیر است ولی دارد چه کار می‌کند؟ «مرد تای چی» را کارگردانی کرده بود. در «رونین ۴۷» بازی کرده بود.

ریوز هم در کتاب تایید کرده که بلافاصله می‌دانست همکاری در «جان ویک» فوق‌العاده خواهد بود و افزود: همه ما درباره پتانسیلی که در این پروژه وجود داشت به توافق رسیدیم. شخصیتی مثل جان ویک وجود داشت، اما در عین حال دنیای واقعی هم وجود داشت و در همان حال یک جهان زیرین نیز وجود داشت؛ یک ارتباط عاطفی با جان ویک، کسی که غمگین است، عشق زندگی‌اش را از دست داده و یک گذشته افسانه‌ای اما تاریک دارد. من عاشق تلاشی شدم که او برای باز پس گرفتن زندگی خود می‌کند.

کولستاد فیلمنامه‌نویس هم تایید کرده که با تغییراتی که خود ریوز در شخصیت جان ویک داد، این شخصیت را اصلاح کرد تا بتواند نقش او را بازی کند.

او نوشته: به مدت ۲ ماه آخر هفته‌ها به خانه ریوز می‌رفتم و با هم روی فیلمنامه کار می‌کردیم و من در دفتر او ۳۰۰ فیلمنامه دیدم که روی میزش چیده شده بود چون او هر چه که کارگذارش برایش می‌فرستاد را می‌خواند.

وی در ادامه گفت: کیانو فیلمنامه را یک روز جمعه در ۹۰ دقیقه خواند و گفت می‌خواهد این کار را انجام دهد.

کتاب «آنها نباید سگش را می‌کشتند» نوشته ادوارد گراس و مارک ای آلتمن امروز (سه شنبه) منتشر می‌شود.

کیانو ریوز برای چهارمین بار در «جان ویک: فصل ۴» بازخواهد گشت و این فیلم ۲۳ مارس اکران می‌شود.

این مجموعه فیلم که متعلق به کمپانی لاینزگیت است، با اکران فیلم «جان ویک» در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و پس از آن دو دنباله به نام‌های «جان ویک: بخش ۲» در فوریه ۲۰۱۷ و «جان ویک: بخش ۳ – پارابلوم» در مه ۲۰۱۹ اکران شد. فیلم‌ها با فروش کلی بیش از ۵۸۷ میلیون دلار در سراسر جهان، موفقیت‌های تجاری و انتقادی خوبی کسب کردند. قسمت پنجم نیز در حال پیش‌تولید است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند