یادگاری‌های بانی و کلاید زیر چکش حراج

به گزارش ردکارپت: اقلامی که از شخصیت‌های بانی و کلاید – که سوژه فیلمی به همین نام در هالیوود شدند- به جای مانده بود، در حراجی به مبلغ بیش از ۱۸۰ هزار دلار فروخته شد.

چند قلم شخصی مربوط به دو فردی که سوژه فیلم «بانی و کلاید» بودند، در تگزاس به قیمت ۱۸۶ هزار دلار فروخته شد. در این حراجی ساعتی که بارو وقتی کشته شد در دستش بود به قیمت ۱۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار به فروش رسید.

بانی پارکر و کلاید بارو همان طور که در فیلم بانی و کلاید تصویر شده در تیراندازی پلیس در لوییزیانا در سال ۱۹۳۴ کشته شدند.

یک اسلحه که بارو در جریان حمله به بانکی در سال ۱۹۳۳ از آن استفاده کرده بود نیز به قیمت بیش از ۶۸ هزار دلار فروخته شد. این گانگستر با این اسلحه ۲ نفر را در میزوری کشته بود.

نسخه‌ای از پوستری که پلیس دالاس برای دستگیری این زوج طراحی کرده بود نیز بیش از ۴ هزار دلار فروخته شد.

قیمت یک دفتر شعر متشکل از اشعار بانی که طی روزهای تعقیب و گریز سروده شده بود نیز به ۲۵ هزار دلار رسید. این اشعار البته بسیار ساده و درباره موفقیت‌های آنها بود.

این زوج سارق و قانون‌شکن آمریکایی به سبب درگیری‌های متعددشان با پلیس و همچنین انعکاس شورانگیز ماجراجویی‌های آنها در روزنامه‌ها مشهور شده بودند.

فیلمی که از این ماجراجویی در سال ۱۹۶۷ توسط آرتور پن ساخته شد با بازی فی داناوی و وارن بیتی با موفقیت بسیاری روبه رو شد.

سال ٢٠١٩ نیز فیلم دیگری به نام «راهزنان» ساخته شد که روایتی از آغاز تعقیب و به دام انداختن بانی و کلاید توسط رنجرهای بازنشسته تگزاس است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند