بلیت

۱۰ فیلم پرفروش هفته که سبب رونق نسبی سینماها شده است

به گزارش ردکارپت فیلم: بررسی سامانه سمفا نشان می‌دهد در دومین هفته از دی ماه ۱۴۰۱ مخاطبان پرده نقره‌ای بیشتر به سینما رفتن توجه داشته‌اند و هنر هفتم کشورمان شاهد رشد حدود ۶۷ درصدی تعداد بلیت فروخته شده بوده‌ است.
بررسی‌های آماری از سامانه سمفا تا لحظه تنظیم خبر نشان می‌دهد در دومین هفته از زمستان ۱۴۰۱ یعنی پانزدهمین روز ازدی ماه سینماهای کشورمان فهرست ۱۰ فیلم پرفروش تغییر چندانی نداشته و در مجموعه این ۱۰ فیلم رقمی کمی بیشتر از ۶ میلیارد و ۵۶۰ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۷۵۰ تومان فروخته‌اند.

این در حالی است که بررسی میزان فروش ۱۰ فیلم برتر فهرست اکران هفته گذشته آن‌طور که آمارها نشان می‌دهد در ۱۲ هزار و ۴۶۸ سانس با مجموع ۲۲۶ هزار و ۹۹۰ قطعه بلیت فروخته شده صورت گرفته و با یک حساب سرانگشتی می‌بینیم اگر بخواهیم دخل روزانه سینماهای سراسر کشورمان را برای میزان فروش ۱۰ فیلم پرفروش سامانه سمفا داشته باشیم، با رقمی معادل ۹۳۷ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۱۰۷ تومان مواجه می‌شویم.

البته مقایسه آماری این اطلاعات با میزان فروش اولین هفته از دی ماه این نوید را می‌دهد که ظاهرا در دومین هفته از زمستان ۱۴۰۱ مخاطبان پرده نقره‌ای بیشتر به سینما رفتن توجه داشته‌اند و هنر هفتم کشورمان شاهد رشد حدود ۶۷ درصدی تعداد بلیت فروخته شده بوده‌ است به این ترتیب که هفته گذشته ۲۲۶ هزار و ۹۹۰ قطعه بلیت سینما در سراسر ایران برای ۱۰ فیلم پرفروش مورد نظر ما فروخته شده است و این نمایه می‌تواند تصویری از کلان صنعت سینمایی کشورمان به همراه داشته باشد که ظاهرا این دوره سینما با اقبال بیشتری از سوی مخاطبان روبرو بوده است.

از سوی دیگر برای اثبات فرضیه توجه بیشتر مردم به سینما در این دوره زمانی، رشد سانس‌های اکران ۱۰ فیلم پرفروش مهر تأییدی بر این نکته است، چون در یک هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن شاهد رشد کمی بیشتر از ۷۵ درصدی سانس‌های اکران شده بوده‌ایم، به صورتی که در دومین هفته دی ماه ۱۴۰۱ کل سانس‌های اکران برای ۱۰ رتبه اول فهرست فروش ما ۱۲ هزار و ۴۶۸ مورد بوده است.

این در حالی است که بررسی فهرست پرفروش‌ها نسبت به دوره قبلی خود در هفته گذشته نشان می‌دهد تغییر چندانی در این زمینه ایجاد نشده و همچنان “بخارست” با ۸۵ هزا رو ۸۵۹ بلیت فروخته شده، رقمی معادل ۲ میلیارد و ۶۶۸ میلیون و ۲۶۴ هزار تومان در صدر فهرست قرار دارد و “لوپتو” نیز با ۵۰ هزار و ۱۶۹ قطعه بلیت فروخته شده در دوره مورد نظر توانسته درآمد خود را به رقمی معادل ۱ میلیارد و ۱۷۹ میلیون و ۱۷۵هزار و ۵۰۰ تومان برساند.

از سوی دیگر فیلم سینمایی “انفرادی” هم با حفظ جایگاه سومی خود در دوره مورد نظر ما توانست ۲۳ هزار و ۵۸۱ بلیت بفروشد و رقمی معادل ۷۳۹ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۷۵۰ تومان درآمد داشته باشد. اما جایگاه چهارم فهرست هفته گذشته با دوره قبلی خود کمی دستخوش تغییر شده است، چون این هفته “ملاقات خصوصی” توانسته انیمیشن “پسردلفینی” را پشت سر گذاشته و با تعداد ۱۱ هزار و ۷۷۸ مورد بلیت فروخته شده رقمی معادل ۴۶۵ میلیون و ۳۳۹ هزار تومان درآمد کسب کند.

به این ترتیب “پسردلفینی” با یک پله سقوط، این هفته در جایگاه پنجم با تعداد ۱۵ هزار و ۵۲۷ مورد بلیت فروخته شده و رقم ۴۱۲ میلیون و ۷۷۴ هزار تومان فروش، قرار گرفت و به دنبال آن “بام بالا” با ۱۴ هزار و ۱۹۰ مورد بلیت فروخته شده و رقمی معادل ۳۲۵ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۰۰ تومان فروخت تا مقام هفتمی فهرست ۱۰ فیلم برتر هفته گذشته به “جزیره فضایی” با ۱۱ هزار و ۳۶۴ مورد بلیت فروخته شده و درآمدی معادل ۳۱۵ میلیون و ۷۹۶ هزار تومان برسد.

در این فهرست، جایگاه هشتم به ساخته نرگس آبیار با ۵ هزار و ۷۵۸ مورد بلیت فروخته شده و درآمد ۱۷۶ میلیون و ۶۴۱ تومان درآمد رسید و نهمین فیلم پرفروش دومین هفته زمستان ۱۴۰۱ به فیلم “دوزیست” با تعداد ۴ هزار و ۷۷۶ بلیت فروخته شده و درآمد ۱۵۶ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید.

در نهایت دهمین فیلم پرفروش هفته گذشته در سامانه سمفا “سگ بند” با ۳ هزار و ۹۸۸ بلیت فروخته شده و درآمدی معادل ۱۲۱ میلیون و ۲۲۲ هزار تومان شناخته شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند