لس آنجلس

افتتاح موزه آکادمی اسکار

به گزارش ردکارپت فیلم: جمعی از ستاره‌های هالیوودی، در مراسم افتتاحیه موزه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در لس آنجلس حضور یافتند.

موزه آکادمی اسکار که پیش از این قرار بود در سال ۲۰۲۰ آغاز به کار کند اما به دلیل بحران کرونا افتتاح آن به تعویق افتاده بود سرانجام در یک مراسم با حضور چهره‌های مطرحی چون سوفیا لورن ، تام هنکس ، نیکل کیدمن ، اسپایک لی ، گیرمو دل‌تورو ، کلوئی ژائو و … افتتاح شد.

در این مراسم سوفیا لورن، باب ایگر، آنت بننیگ و تام هنکس به دلیل نقش قابل ملاحظه در کمک به شکل گیری و تکمیل موزه آکادمی اسکار با دریافت جوایزی مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین میهمانان مراسم افتتاحیه از نمایشگاه‌های بزرگ موزه آکادمی از جمله موزه موقت هایائو میازاکی انیماتور نامدار و ژاپنی برنده اسکار دیدن کردند.

موزه آکادمی اسکار که به تاریخ، علم و تاثیر فرهنگی صنعت سینما اختصاص دارد میزبان نمایش بیش از ۱۳ میلیون شی متعلق به آثار سینمایی از جمله لباس‌، پوستر، حلقه‌های فیلم، فیلمنامه و …. از سال ۱۹۲۷ میلادی تاکنون است.

در جریان مراسم افتتاحیه موزه آکادمی اسکار، ۱۱ میلیون دلار برای حمایت از برنامه‌های آموزشی و دیگر طرح‌ها این مجموعه جمع آوری شد. این موزه با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار ساخته شده و بخش بزرگی از هزینه‌های ساخت آن از طریق کمک‌های مالی از سوی شخصیت‌ها و کمپانی‌ها چون «استیون اسپیلبرگ»، «جفری کاتزنبرگ»، «جورج لوکاس»، کمپانی نتفلیکس و بنیاد بشردوستانه بلومبرگ جمع‌آوری شده است.

مراسم عمومی افتتاح موزه آکادمی روز ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) برگزار می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند