تهیه‌کننده

امروز زمان دیده شدن«مصلحت» است

به گزارش ردکارپت فیلم: تهیه‌کننده فیلم سینمایی «مصلحت» در نخستین اکران مردمی این فیلم در شهر شیراز بیان کرد که برای اکران شدن این فیلم اصلاحات جزیی صورت گرفته اما تغییری در متن فیلم به وجود نیامده است‌.

نخستین اکران مردمی فیلم سینمایی «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه روز پنج‌شنبه ۱۸ خرداد در سینما سعدیِ و سینما شهر آفتاب شیراز برگزار شد. در این اکران، حسین دارابی کارگردان، محمدرضا شفاه تهیه کننده، وحید رهبانی و مجید نوروزی (بازیگران فیلم) حضور داشتند.

در اکران مردمی این فیلم سینمایی محمدرضا شفاه تهیه‌کننده «مصلحت» درباره بحث توقیف ۳ ساله فیلم توضیح داد: همان‌طور که می‌دانید این فیلم سه سال توقیف بود و برای اکران هم طبیعتاً اصلاحاتی صورت گرفت. ما سه سال صبر کردیم تا با مدیران به تعاملی برسیم که هم آن‌ها مشکلی با فیلم نداشته باشند و هم فیلم تغییری نکند. اگر قرار بود «مصلحت» با اصلاحات تغییر جدی کند، لازم نبود ۳ سال صبر کنیم. البته این اصلاحاتی هم که انجام شده، مفهوم و محتوایی از فیلم را عوض نکرده است.

وی افزود: «مصلحت» حرف سختی می‌زند و ما هم در حال تلاش هستیم تا این حرف را در مدیوم سینما به تصویر بکشیم. این فیلم، سیاسی نیست بلکه فیلم زندگی است. در واقع همه ما می‌توانیم امروز در موقعیت کاراکترهای «مصلحت» باشیم.

وحید رهبانی از بازیگران نقش اصلی فیلم نیز بیان کرد: بسیار خوشحال هستم که همسایه شما در این شهر زیبا هستم و در کنارتان به تماشای فیلم می‌نشینم. افتخار ما و فیلم است که اکران عمومی این فیلم را در شهر شیراز آغاز می‌کنیم و به قول سعدی «چه مصر و چه شام و چه برّ و چه بحر / همه روستایند و شیراز شهر».

وی اضافه کرد: هرکس که فیلم را ببیند، متوجه دلیل توقیف آن هم می‌شود. طبیعتاً فیلمی که توقیف می‌شود، زیر تیغ سانسور هم می‌رود. من به شخصه زخم‌های زیادی از سانسور خورده‌ام. فیلم «مصلحت» درباره مسائل روزِ مهم کنونی حرف می‌زند و درباره آن‌ها طرح مسئله می‌کند. امروز زمانی است که این فیلم باید دیده شود و امیدوارم که آن را دوست داشته باشید.

مجید نوروزی دیگر بازیگر نقش اصلی این فیلم سینمایی عنوان کرد: شرایط اجتماعی جامعه و حال دل مردم خوب نیست؛ اما خوشحال هستم که شما سینما را انتخاب کرده‌اید. برای ما که در فضای هنر کار می‌کنیم، شما روزنه امید هستید و امیدوارم که شرایط جامعه خیلی زود به سمت و سویی رود که حال مردم هم بهتر شود.

وی افزود: فیلم ما چند سال توقیف شد زیرا من فکر می‌کردم خط فکری «مصلحت» با خط فکری مسئولان همسو نبود. ما باید یاد بگیریم که چگونه به عقاید هم احترام بگذاریم و چگونه با مردمی که با دیدگاه‌های ما تفاوت دارند زندگی کنیم.

این بازیگر جوان در ادامه این بحث اضافه کرد: امیدوارم به زودی جامعه ما به سمتی برود که هرکس هرجوری که دوست دارد در هرجا حاضر شود و بتوانیم در کنار هم با هر عقیده و ایدئولوژی ای، شاد زندگی کنیم.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «مصلحت» در ادامه بحث پیرامون این اکران خاطر نشان کرد: این فیلم برای ما بسیار عزیز است؛ زیرا برای به نمایش درآمدن آن تلاش‌های زیادی کردیم. حسین دارابی «مصلحت» راقبل از فیلم «هناس» ساخت و برای تک تک لحظات آن زحمت کشیده است. در این روزها که مردم ترجیح می‌دهند در خانه فیلم‌ها را ببینید، شما مخاطبان سینما هم قدمی بردارید و فیلم‌ها را در سالن‌ها تماشا کنید تا ما فیلمسازان هم برای ساخت آثار بهتر انگیزه و دلگرمی بیشتری داشته باشیم.

در پایان این مراسم، حسین دارابی کارگردان فیلم تاکید کرد: از اکران «مصلحت» دیگر ناامید شده بودیم؛ اما به لطف خداوند باتلاش‌هایی که انجام شد در نهایت فیلم به اکران رسید. از اکران عمومی این فیلم خوشحال هستم و شما هم اگر «مصلحت» را دوست داشتید ما را در بهتر دیده شدن این فیلم کمک کنید.

عوامل فیلم سینمایی «مصلحت» در روزهای آینده با سفر به شهرهای مشهد، همدان، اصفهان و… همراه با مخاطبان به تماشای این فیلم خواهند نشست.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند