پرفروش‌ترین فیلم

رکوردشکنی جدید فیلم برنده اسکار ۲۰۲۰

به گزارش ردکارپت فیلم: پرفروش‌ترین فیلم این روزهای سینماهای جهان، انیمیشنی است که نمایشش در بسیاری از کشورهای خاورمیانه ممنوع شده است.

فیلم انیمیشنی «به پیش / Onward» که محصول جدید استودیوی پیکسار است، هفته پیش به صورت گسترده در آمریکای شمالی اکران شد، و در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های در حال اکران قرار گرفت.

گیشه ضعیف سینما در روزهای شیوع کرونا

در حالی که هر روز اخبار تازه‌ای از شیوع کرونا در آمریکای شمالی به گوش می‌رسد، گیشه بزرگترین بازار سینمای جهان هم حال چندان خوشی ندارد. فیلم انیمیشنی «به پیش» با فروش ۴۰ میلیون دلار هفته نخست اکران را آغاز کرد. این میزان فروش برای اثری از استودیوی پیکسار آمار پایین و ناامیدکننده‌ای است.

این فروش ناامیدکننده در آمریکای شمالی در حالی رقم می‌خورد که مالکان فیلم امید چندانی به گیشه بین‌الملل ندارند. گیشه بین‌الملل اکنون روزهای بحران را می‌گذراند. در حالی که سینماهای چین به عنوان دومین بازار بزرگ سینمای جهان بسته است، بازارهای کره‌جنوبی، ایتالیا، ژاپن و فرانسه هم حال روز خوشی ندارند.

با این شرایط است که فروش گیشه بین‌الملل «به پیش» به سختی به ۲۹ میلیون دلار رسید تا آمار فروش جهانی فیلم در نخستین هفته اکران به ۷۰ میلیون دلار هم نرسد.

این انیمیشن البته مشکلات دیگری هم دارد. «به پیش» به دلیل نمایش صحنه‌هایی با محتوای هم‌جنس‌گرایانه در اغلب کشورهای خاورمیانه ممنوع است و روی پرده نمی‌رود. بنابراین بخش دیگری از گیشه بین‌المللی فیلم هم به این دلیل از دست رفته است.

ترسناک اقتباسی هنوز می‌فروشد

فیلم «مرد نامرئی» که هفته پیش پیشتاز گیشه بود، این هفته در رقابت با «به پیش» بازنده بود و به جایگاه دوم پرفروش‌ها سقوط کرد. این فیلم اقتباسی ترسناک با بازی الیزابت ماس اثری کم‌هزینه است و تا اینجای کار به سوددهی هم رسیده است.

فروش جهانی فیلم تا کنون به مرز ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است و به نظر می‌رسد که به رقم‌های خیلی بالاتر هم برسد. در روزهایی که اغلب فیلم‌ها با تعویق اکران دنبال فرار از زیان هستند،‌ «مرد نامرئی» از معدود آثار سودده سینمای جهان است.

«سونیک خارپشت» در مرز ۳۰۰ میلیون دلار، «آوای وحش» در آستانه سه رقمی شدن

یکی از زیان‌ده‌ترین فیلم‌های گیشه حال حاضر سینما، «آوای وحش» با بازی هریسون فورد است. فروش «آوای وحش» در حالی به نزدیکی ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است، که برای فرار از زیان حداقل باید گیشه‌ای ۲۵۰ میلیون دلاری داشته باشد. با اوضاع این روزهای سینمای جهان بعید به نظر می‌رسد که «آوای وحش» به نزدیکی‌های این رقم هم برسد و باید از همین حالا چند ۱۰ میلیون دلار زیان در حساب سرمایه‌گذاران فیلم ثبت کرد.

در آن سوی بازی فیلم «سونیک خارپشت» قرار دارد که با بازی جیم کری روی پرده سینمای جهان رفته است. این فیلم هم از شیوع کرونا ضربه خورد و نتوانست در بازاری مثل چین خودنمایی کند اما به هر صورت تا کنون به فروش جهانی ۲۹۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده است و به زودی ۳۰۰ میلیون دلاری می‌شود. به این ترتیب فیلمی که با اقتباس از بازی ویدئوی نوستالژیک ساخته شد، هر چند به آنچه پیش‌بینی می‌شد، نرسید اما ضرر هم نکرده است.

بازگشت بن افلک با «راه برگشت»

هفته پیش یک فیلم تازه دیگر هم با بازی بن افلک روی پرده رفت. این بازیگر که در چند وقت اخیر با مصاحبه‌هایش درباره اعتیاد به الکل خبرساز شده بود، با فیلم «راه برگشت» به سینما بازگشته است. «راه برگشت» که با بودجه ۲۱ میلیون دلاری ساخته شده است در سه روز نخست اکران اندکی بیش از ۸ میلیون دلار گیشه داشت.

افلک در این فیلم نقش یک ستاره پیشین بسکتبال را بازی می‌کند که در پی از دست دادن همسرش و اعتیاد مشکلات بسیاری پیدا کرده است. او تلاش می‌کند که با برگشت به دنیای بسکتبال در قامت مربی دوباره فرمان زندگی‌اش را دست بگیرد.

رکوردشکنی جدید «انگل» کره‌ای

در روزهایی که اکران سینما در کره‌جنوبی حال خوشی ندارد، فیلم «انگل» رکورد پرفروش‌ترین فیلم خارجی در سینماهای انگلستان را شکست و به حکمرانی ۱۶ ساله فیلم «مصائب مسیح» به کارگردانی مل گیبسون بر این قلمرو پایان داد.

فروش جهانی فیلم برنده ۴ جایزه اسکار، اکنون به بیش از ۲۵۷ میلیون دلار رسیده است. بونگ‌ جون هو با فیلم «انگل» نخستین بار اسکار را به سینمای کره‌جنوبی برد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند