دیوارنگاره فلسطین در کوبا

ردکارپت فیلم : در آستانه روز جهانی قدس ۲ اتفاق مهم هنرهای تجسمی در سوریه و کوبا برای حمایت از مقاومت فلسطین با محوریت حوزه هنری انقلاب اسلامی برپا شده است.

 

 این روزها بسیاری از هنرمندان در سراسر جهان در حال خلق آثار هنری با رنگ و بوی حمایت از مقاومت مردم مظلوم غزه هستند. در این میان، حوزه هنری انقلاب اسلامی با ۲ اقدام هنری در ۲ کشور کوبا و سوریه، همراه این هنرمندان آزاده شده است.

خلق دیوارنگاره‌ای با موضوع همبستگی با مردم فلسطین در کشور کوبا یکی از این اقدامات بود که تحت اشراف مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی و با محوریت «آریستید استبان ارناندس گررو» معروف به آرس کارتونیست مشهور کوبایی شکل گرفت. این دیوارنگاره به همت شش هنرمند کوبایی بر یکی از دیوارهای شهر هاوانا پایتخت کوبا نقش بست.

 

همچنین در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس، شش هنرمند از پنج کشور جهان اسلام این روزها در سوریه حضور دارند تا با برگزاری یک رویداد هنری، یاد مقاومت مردم فلسطین را به زبان هنر زنده کنند.

رویداد هنری «الثار قادم» (انتقام در راه است) با مشارکت مسعود نجابتی از ایران، عبدالعزیز دهر از عراق، ادیر جودار و بلیعد جعودان از الجزایر، علی جروان از فلسطین و محی‌الدین الحمصی از سوریه در اردوگاه یرموک و در میان آوارگان فلسطینی برگزار می‌شود. استادان حاضر در این رویداد ۲ روزه، هفت اثر هنری در پاسداشت مجاهدان راه قدس خلق می‌کنند. این آثار همزمان با روز جهانی قدس در شهر دمشق جنب سفارت جمهوری اسلامی ایران و در محل جنایت اخیر رژیم صهیونیستی رونمایی خواهد شد.

این رویداد هنری به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی با مشارکت مؤسسه هنری «صبا» و اتحادیه هنرهای تجسمی سوریه برگزار می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند