رقابت

فیلم های سینمای ایران در راه استرالیا، ایتالیا و شیکاگو

به گزارش ردکارپت فیلم: فیلم‌های سینمایی ایران در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود در جشنواره‌هایی از کشور استرالیا، ایتالیا و آمریکا رقابت می‌کنند.

فیلم سینمایی شاهین در جدیدترین حضور بین المللی خود در جشنواره «پیگدان استریت» در استرالیا به نمایش در می آید.

فیلم سینمایی شاهین با داستانی ملتهب به کارگردانی سالار طهرانی، نویسندگی مهران رنج‌بر، تهیه‌کنندگی آرش سجادی حسینی و علی گلبهاران در ششمین حضور بین المللی خود به جشنواره «پیگدان استریت» ملبورن استرالیا در بخش «بهترین فیلم درام» راه پیدا کرد.

همچنین شاهین با نمایش در جشنواره «لیفت ایندیا» در شهر لوناولای هندوستان هفتمین حضور بین المللی خود را تجربه خواهد کرد.

در فیلم شاهین محصول سازمان سینمایی «داریوش»، علیرضا کمالی، گلاره عباسی، مهران رنج‌بر، بهار نوحیان، فرزین محدث، احسان امانی، ریحانه رضی، هادی الیاس، رامتین خیرخواه، آریا نادری پور و آرش کلهر به ایفای نقش می‌پردازند.

سولماز اعتماد پخش بین المللی فیلم شاهین را برعهده دارد.

دیگر حضور بین المللی سینمای ایران به فیلم مسخ در مسلخ به کارگردانی جواد دارایی اختصاص دارد که در جشنواره «اِفِبو» ایتالیا نمایش داده خواهد شد.

چهل و دومین جشنواره بین‌المللی «اِفِبو» از تاریخ ۲۹ نوامبر تا ۵ دسامبر ماه مصادف با ۹ تا ۱۵ آذرماه در شهر پالرمو ایتالیا برگزار می‌شود که مسخ در مسلخ در بخش مسابقه فیلم‌های اول و دوم این جشنواره برای دریافت جایزه ویژه این بخش با ۶ فیلم دیگر رقابت می‌کند.

جشنواره «افبو» امسال اکثر بخش‌های خود را به دلیل شیوع ویروس کرونا آنلاین برگزار می‌کند اما صفحات نمایش، جلسات و مراسم اعطای جوایز را در تئاتر فیلم و در حضور مخاطب با حفظ فاصله اجتماعی برگزار می‌کند.

این جشنواره در تاریخ ۲۶ نوامبر مصادف با پنجشنبه ۶ آذرماه طی یک کنفرانس مطبوعاتی زنده، فیلم‌های منتخب این دوره را اعلام می‌کند.

جشنواره فیلم «افبو» تمرکز بر فیلم‌هایی که مبتنی‌بر آثار ادبی و آثاری که روابط دیرینه ادبیات و سینما نقش داشته باشند متمرکز است.

فیلم دیگر سینمای ایران در رقابت جهانی به انیمیشن قدم یازدهم به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا اختصاص دارد که در بخش مسابقه رسمی سی‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان شیکاگو راه پیدا کرده است.

این انیمیشن به همراه هفت فیلم دیگر در یک مجموعه ۷۰ دقیقه‌ای برای نمایش عمومی و نیز نمایش خصوصی ویژه مدارس انتخاب شده است.

پویانمایی قدم یازدهم این‌بار یازدهمین حضور بین‌المللی خود را در بخش رسمی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان شیکاگو که یکی از ۲ جشنواره کودک مورد تائید اسکار در جهان است، تجربه می‌کند.

انیمیشن ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای قدم یازدهم از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که بر اساس کتابی با همین نام نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس، با تکنیک کات‌اوت ساخته شده است.

جشنواره شیکاگو اولین و قدیمی‌ترین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در آمریکای شمالی است که در سال ۱۹۸۴ تاسیس شده است.

امسال با وجود شیوع بیماری کرونا در سراسر دنیا، فیلم‌های بسیاری به این جشنواره ارسال شده است که ۲۶۲ فیلم بلند و کوتاه انتخاب شدند. از این میان ۲۰ فیلم به بخش رسمی فیلم بلند و ۲۴۲ فیلم به بخش رسمی فیلم کوتاه از ۵۲ کشور جهان راه پیدا کردند.

همه ساله در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان شیکاگو برترین فیلم‌های منتخب کودک برای پنج گروه‌ سنی ۲ تا ۱۴ سال و بالاتر طبقه‌بندی می‌شوند.

پیش‌تر نیز دیگر تولیدات کانون همچون انیمیشن گرگم و گله می‌برم ساخته امیرهوشنگ معین در بخش رسمی فیلم‌های کوتاه ۱۴ سال به بالا سی‌وششمین جشنواره و فیلم سینمایی پایان رویاها به کارگردانی محمدعلی طالبی در بخش رسمی فیلم‌های بلند ۱۴ سال به بالا سی‌وچهارمین دوره این جشنواره راه یافته بودند.

سی‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان شیکاگو از ۲۳ آبان تا ۲ آذر سال ۱۳۹۹ مصادف با ۱۳ تا ۲۲ نوامبر ۲۰۲۰ در شهر شیکاگو آمریکا به صورت مجازی در حال برگزاری است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند