نلسون ماندلا

مهدی کریمی تفرشی نلسون ماندلا را اماده اکران میکند

به گزارش ردکارپت فیلم: فیلم سینمایی نلسون ماندلا به کارگردانی شهاب بابایی و تهیه کنندگی “مهدی کریمی تفرشی” با پایان مراحل فنی آماده نمایش شد .
این اثر در افریقای جنوبی و در ایالت ام تاتا و روستای محل تولد ماندلا انجام شده و به زندگی نلسون ماندلا رییس جمهور فقید این کشور که سالها در راه مبارزه با نژاد پرستی و صلح طلبی مبارزه می کرده می پردازد.
در این فیلم مهتاب کرامتی، سفیر سازمان ملل، بهزاد دورانی و چند بازیگر آفریقای جنوبی به ایفای نقش پرداخته اند و شهاب بابایی کارگردانی آن را بر عهده داشته است.
مهدی کریمی تفرشی ، تهیه کننده این فیلم درباره چرایی ساخت این مستند می گوید: نلسون ماندلا در ذهن من همیشه مظهر انسانی بود که در راه رسیدن به هدف والایش که ایجاد صلح واتحاد بین اقوام مختلف اعم از فرهنگ و نژاد و مذهب بود ،مبارزه کرد و رنج بزرگی را بر خود تحمل کرد که از رنج مردمان جهان بکاهد و این انگیزه بزرگی برای من بود تا این اثر را تهیه کنم.
وی ادامه داد: امیدوارم روزی بتوانیم این فیلم را در صحن سازمان ملل به نمایش درآورد و بگوییم هرگز به هیچ کشوری تعرض نداشتیم ، بلکه همیشه از وطنمان دفاع کردیم و در کنار همه اقوام و ملیت‎ها زندگی مسالمت آمیز داشته ایم و کبوتر صلح و آزادی را در اسمان کشورمان به پرواز درآوریم.
داستان این فیلم از روز مرگ نلسون ماندلا اغاز می‎شود و در همان روز با تولد کودکى دیگر در روستای ماندلا به پایان میرسد که نشان از زنده بودن هدف های ماندلا دارد. این دومین اثر مهدی کریمی تفرشی در مقام تهیه کننده بعد از فیلم “ایده اصلی” است که تلاش دارد در تولید آثار فرامرزی تجربه های بیشتری داشته باشد.
در این فیلم سودابه خسروی “چهره پرداز”، ” مرضیه کریمی “طراح لباس”، “حسن شبانکاره ” مهران گل محمدی ” عکاس” صدابردار”، مرتضی پور محمدی”مدیر فیلمبرداری” جلیل معتضدی “مدیر تولید” ، محمدعلی نجف پور “آهنگساز” محمود آیدین و فاضل سایه “نویسنده فیلمنامه” همکاری داشته اند


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند